Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
- A letter?
- It's a shigofumi. A letter delivered from the afterlife.
Pokud se také ptáte, co je to shigofumi, tak vězte, že kromě posledního dopisu, který je dovolen napsat zemřelému, je to klient pro Informační systém datových schránek. A není to klient lecjaký, je to klient otevřený, svobodný (GPL 3) a ovládaný z příkazové řádky.
Je postavený nad knihovnou libisds, pro automatické dokončování příkazů používá knihovnu readline a nastavení načítá pomocí knihovny confuse. Samozřejmě je napsaný v jazyce C a zatím se nachází ve fázi bouřlivého vývoje.
Umí už většinu základních operací (stažení seznamu zpráv, stažení zprávy, doručenky, jejich uložení, nahrání ze souboru, vyhledání datové schránky, odeslání zprávy aj.), leč dosti humpoláckým způsobem. Rovněž nemá žádné systematické archivování a uživatelské rozhraní trpí dětskými nemocemi.
Nicméně v principu funguje. Právě protože v tuto dobu probíhá hodnocení soutěže projektu Datové schránky, dovoluji si tímto v této rané fázi demonstrovat použitelnost knihovny libisds.
Naopak protože aplikace je stále ne zcela dokončená, nevydávám žádnou verzi a ani nebudu mít výčitky, když někomu sežere jeho cenné datové zprávy. Pro ty, co to přesto chtějí risknout, zopakuji URL webového rozhraní ke gitovému repozitáři: http://repo.or.cz/w/shigofumi.git. Uživatelé distribuce Gentoo mohou použít připravený ebuild.
Pokud stále nechápete, co je to za dopis, tak základní informace najdete na Wikipedii a pak použijte peněženku (nebo jiný nástroj dle osobních preferencí) a připravte se na klasických 12×25 minut neklasického příběhu o životě, smrti a lidech, co s ní mají co dočinění. Ať už z kterékoliv strany.
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
2010-03-18 14:19
, což by odpovídalo ubalení + nějakému odležení/testování.
602 občas vydá novou verzi a neuráčí se na to upozornit (oni ani nemají jak, protože ten balíček pojmenovávají pořád stejně blbě a na stránkách nikde verze napsaná není; jednou prostě z ničeho nic přestal fungovat a vyhodil hlášku, že mám aktualizovat, repozitáře jim asi nic neříkají, už jsem je o ně žádal v lednu), už se to párkrát stalo, navíc teď jde možná jen o přebalení existujícího softwaru.
Taky se přidám se změnami serveru. Podařilo se mi odeslat zprávu s textovým dokumentem, který neměl žádnou příponu. Takže aspoň tuhle ptákovinu opravili.
Naopak se mi podařilo odeslat a přijmout zprávu bez předmětu, což by mělo, pokud se dobře pamatuji, být v rozporu se specifikací.