Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
- A letter?
- It's a shigofumi. A letter delivered from the afterlife.
Pokud se také ptáte, co je to shigofumi, tak vězte, že kromě posledního dopisu, který je dovolen napsat zemřelému, je to klient pro Informační systém datových schránek. A není to klient lecjaký, je to klient otevřený, svobodný (GPL 3) a ovládaný z příkazové řádky.
Je postavený nad knihovnou libisds, pro automatické dokončování příkazů používá knihovnu readline a nastavení načítá pomocí knihovny confuse. Samozřejmě je napsaný v jazyce C a zatím se nachází ve fázi bouřlivého vývoje.
Umí už většinu základních operací (stažení seznamu zpráv, stažení zprávy, doručenky, jejich uložení, nahrání ze souboru, vyhledání datové schránky, odeslání zprávy aj.), leč dosti humpoláckým způsobem. Rovněž nemá žádné systematické archivování a uživatelské rozhraní trpí dětskými nemocemi.
Nicméně v principu funguje. Právě protože v tuto dobu probíhá hodnocení soutěže projektu Datové schránky, dovoluji si tímto v této rané fázi demonstrovat použitelnost knihovny libisds.
Naopak protože aplikace je stále ne zcela dokončená, nevydávám žádnou verzi a ani nebudu mít výčitky, když někomu sežere jeho cenné datové zprávy. Pro ty, co to přesto chtějí risknout, zopakuji URL webového rozhraní ke gitovému repozitáři: http://repo.or.cz/w/shigofumi.git. Uživatelé distribuce Gentoo mohou použít připravený ebuild.
Pokud stále nechápete, co je to za dopis, tak základní informace najdete na Wikipedii a pak použijte peněženku (nebo jiný nástroj dle osobních preferencí) a připravte se na klasických 12×25 minut neklasického příběhu o životě, smrti a lidech, co s ní mají co dočinění. Ať už z kterékoliv strany.
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
2010-03-18 14:19
, což by odpovídalo ubalení + nějakému odležení/testování.
602 občas vydá novou verzi a neuráčí se na to upozornit (oni ani nemají jak, protože ten balíček pojmenovávají pořád stejně blbě a na stránkách nikde verze napsaná není; jednou prostě z ničeho nic přestal fungovat a vyhodil hlášku, že mám aktualizovat, repozitáře jim asi nic neříkají, už jsem je o ně žádal v lednu), už se to párkrát stalo, navíc teď jde možná jen o přebalení existujícího softwaru.
Taky se přidám se změnami serveru. Podařilo se mi odeslat zprávu s textovým dokumentem, který neměl žádnou příponu. Takže aspoň tuhle ptákovinu opravili.
Naopak se mi podařilo odeslat a přijmout zprávu bez předmětu, což by mělo, pokud se dobře pamatuji, být v rozporu se specifikací.