Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
- A letter?
- It's a shigofumi. A letter delivered from the afterlife.
Pokud se také ptáte, co je to shigofumi, tak vězte, že kromě posledního dopisu, který je dovolen napsat zemřelému, je to klient pro Informační systém datových schránek. A není to klient lecjaký, je to klient otevřený, svobodný (GPL 3) a ovládaný z příkazové řádky.
Je postavený nad knihovnou libisds, pro automatické dokončování příkazů používá knihovnu readline a nastavení načítá pomocí knihovny confuse. Samozřejmě je napsaný v jazyce C a zatím se nachází ve fázi bouřlivého vývoje.
Umí už většinu základních operací (stažení seznamu zpráv, stažení zprávy, doručenky, jejich uložení, nahrání ze souboru, vyhledání datové schránky, odeslání zprávy aj.), leč dosti humpoláckým způsobem. Rovněž nemá žádné systematické archivování a uživatelské rozhraní trpí dětskými nemocemi.
Nicméně v principu funguje. Právě protože v tuto dobu probíhá hodnocení soutěže projektu Datové schránky, dovoluji si tímto v této rané fázi demonstrovat použitelnost knihovny libisds.
Naopak protože aplikace je stále ne zcela dokončená, nevydávám žádnou verzi a ani nebudu mít výčitky, když někomu sežere jeho cenné datové zprávy. Pro ty, co to přesto chtějí risknout, zopakuji URL webového rozhraní ke gitovému repozitáři: http://repo.or.cz/w/shigofumi.git. Uživatelé distribuce Gentoo mohou použít připravený ebuild.
Pokud stále nechápete, co je to za dopis, tak základní informace najdete na Wikipedii a pak použijte peněženku (nebo jiný nástroj dle osobních preferencí) a připravte se na klasických 12×25 minut neklasického příběhu o životě, smrti a lidech, co s ní mají co dočinění. Ať už z kterékoliv strany.
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
2010-03-18 14:19
, což by odpovídalo ubalení + nějakému odležení/testování.
602 občas vydá novou verzi a neuráčí se na to upozornit (oni ani nemají jak, protože ten balíček pojmenovávají pořád stejně blbě a na stránkách nikde verze napsaná není; jednou prostě z ničeho nic přestal fungovat a vyhodil hlášku, že mám aktualizovat, repozitáře jim asi nic neříkají, už jsem je o ně žádal v lednu), už se to párkrát stalo, navíc teď jde možná jen o přebalení existujícího softwaru.
Taky se přidám se změnami serveru. Podařilo se mi odeslat zprávu s textovým dokumentem, který neměl žádnou příponu. Takže aspoň tuhle ptákovinu opravili.
Naopak se mi podařilo odeslat a přijmout zprávu bez předmětu, což by mělo, pokud se dobře pamatuji, být v rozporu se specifikací.