Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Jak to připojíš k televizi ? Ta deska má TV-out ?
No počkej ... Ty připojíš VGA (R,G,B,HSYNC,VSYNC) výstup na televizi ? Jak ? Já potřebuju, abych měl na HTPC výstup Composite video, nebo S-video. A právě na to zaboha nemůžu sehnat desku :o(
Ovládání jsem chtěl udělat namapováním bezdrátový numerický klávesnice od logitechu, ale po napojení k LCD TV a puštění firefoxu naši prohlásili, že by se na tom teda rádi koukali i na internet a tak to asi skonči u nějakýho bezdrátovýho setu.Škoda, těšil jsem se, že se dozvím, jaký sis vybral dálkový ovladač. Už si ho chci pořídit hodně dlouho k obyčejnému počítači, kdysi jsem tu s někým diskutoval, jak se dá zbastlit přijímač, ale k tomu jsem nakonec nenašel odvahu. Mně se zdá, že na trhu není moc na výběr. Existuje nějaké ovládání od MS asi za 800 Kč, ale to se mi zdá trochu příliš na to, že je to jen IR (navíc to logo windows, fuj
Obávám se že ne, protože alespoň standartní jednoduchej lirc senzor do seriaku pres redukce nejedeTak toto som fakt netusil, pozeram do faq na lirc.org a mate pravdu.
a z principu jet nemuze.Mozem sa opytat preco? (jedine ma napada problem s preruseniami a ich casovanim)
MYSLÍM že proto, že ta komunikace není RS232 ( jakože startbit/data/parita/stopbit ) ...
Ano, to jednoznacne nie je standardny prenos, ale pouzivaju sa niektory pin, ktoreho zmena vyvolava prerusenie a pocita sa cas medzi preruseniami..., ale netusim aky vplyv ma na to samotne usb.MYSLÍM že proto, že ta komunikace není RS232 ( jakože startbit/data/parita/stopbit ) ...
Sehnat vhodný IR vysílač není nijak triviální (IrDa nelze použít) a je veliký rozdíl v náročnosti stavby vysílače přes sériový port a přes USB.Tak právě proto by bylo vhodné si jediný port neobsadit přijímačem, ne?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tohle je zatim prvni nastrel...nemuzes cekat ze kdyz postavim neco za 10k tak tam bude TVkarta s prijmem satelitu, grafika na HDMI, dvoujadrovej procak, a pasivne chlazenej zdroj...tim se pak s cenou dostanes uplne do jinejch hodnot.
Tohle co jsem postavil je pocatek neceho podobnyho co ocekavas ty, ale proste nezvladnu udelat vsechno najednou. To co ja jsem od toho v prvni fazi chtel to splnuje, pustim si vsechny filmy a hudbu s PC, s nahravanim nemam problem jelikoz na koleji mame program na grabovani takze to nepotrebuju ZATIM mit doma.
Slo mi o to postavit neco s cim si budu moct dal hrat a rozsirovat to podle toho jak bude chut a penize. TV karta, grafika s HDMI a ovladac je dalsi faze...az pokrocim tak to sem zase postnu...ale nejde udelat hned vsechno naraz.
A s kompletne pasivnim chlazenim podle me nemuzes HTPC udelat...nejakej vzduch proste hnat potrebujes aby se ti nedrzel ve skrini.
Navic hlavne jsem nemel vubec tuseni do ceho jdu a jak to vsechno dopadne...jak moc bude slyset vetrani, jak dopadne propojeni s televizi, co zvuk a domaci kino, co ovladani...to jsou veci ktery budu jeste doladovat.
Tiskni
Sdílej: