Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Podle všeho neumí. Při importu jsou totiž složky přejmenovány:
Protože je v současnosti nemožné znovu vytvořit strukturu složek (rozuměj strukturu použitou v TB, pozn. VO), bude tato "obsažena" ve vygenerovaném názvu složky.
Takže ve výsledku jsou složky na jedné úrovni a jmenují se např. Inbox-Práce, Inbox-Abíčko, Inbox-Škola apod. (v TB mohly být vnořené, jméno měly pochopitelně bez Inbox na začátku).
Umí Kmail sdílet složku s maily s Thunderbirdem, nebo je nutný import?v KMailu si u každé složky můžeš vybrat, jestli bude uložena jako mbox nebo MailDir, což jsou standardní unixovské formáty, takže sdílet složky by neměl být problém ... toť teorie, prakticky jsem o ThunderBirdu slyšel (nepoužívám ho, nevím jistě), že pro uložení pošty používá nějakej vlastní zprasenej formát, takže smůla
a take se mi obvykle zasekne imapIMAP plugin je věčná bolístka kmailu, byl už několikrát přepsán a jednou úplně vyměněn ... v trojkovém KDE už to jakž-takž jde, ale takové ty stavy, kdy zatuhne na spadlém spojení, a když ho sestřelím ručně, tak už se napodruhé nepodaří ho pořádně napojit a musím zavřít celý kmail, apod., stále bohužel nejsou pouze vzácnou vyjímkou
Nelíbí se mi strašně silný okraj oddělující tři části okna aplikace.To ovšem závisí na stylu, který máš zvolený v KDE. Jinými slovy: pokud ti to připadá tlusté, kritizuj Plastik (nebo co používáš), ne KMail - ten jen využívá standardní KDE widget.
musel zcela jistě definovat hranice mezi nimi; a to udělal dost hrubě.Naopak - udělal to tak, jak se od KDE aplikace očekává. Znovu opakuji, že je třeba dávat vinu tvůrcům stylů - nikoliv KMailu, který pro to rozdělení používá standardní ovládací prvek. Nehledě na to, že nechápu, proč ti to vlastně vadí - přijde mi to jako prkotina, která na funkci nemá vliv...
Ty jsi to doposud dělal jinak? Umm... Eh.
Tiskni
Sdílej: