Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Podle všeho neumí. Při importu jsou totiž složky přejmenovány:
Protože je v současnosti nemožné znovu vytvořit strukturu složek (rozuměj strukturu použitou v TB, pozn. VO), bude tato "obsažena" ve vygenerovaném názvu složky.
Takže ve výsledku jsou složky na jedné úrovni a jmenují se např. Inbox-Práce, Inbox-Abíčko, Inbox-Škola apod. (v TB mohly být vnořené, jméno měly pochopitelně bez Inbox na začátku).
Umí Kmail sdílet složku s maily s Thunderbirdem, nebo je nutný import?v KMailu si u každé složky můžeš vybrat, jestli bude uložena jako mbox nebo MailDir, což jsou standardní unixovské formáty, takže sdílet složky by neměl být problém ... toť teorie, prakticky jsem o ThunderBirdu slyšel (nepoužívám ho, nevím jistě), že pro uložení pošty používá nějakej vlastní zprasenej formát, takže smůla
a take se mi obvykle zasekne imapIMAP plugin je věčná bolístka kmailu, byl už několikrát přepsán a jednou úplně vyměněn ... v trojkovém KDE už to jakž-takž jde, ale takové ty stavy, kdy zatuhne na spadlém spojení, a když ho sestřelím ručně, tak už se napodruhé nepodaří ho pořádně napojit a musím zavřít celý kmail, apod., stále bohužel nejsou pouze vzácnou vyjímkou
Nelíbí se mi strašně silný okraj oddělující tři části okna aplikace.To ovšem závisí na stylu, který máš zvolený v KDE. Jinými slovy: pokud ti to připadá tlusté, kritizuj Plastik (nebo co používáš), ne KMail - ten jen využívá standardní KDE widget.
musel zcela jistě definovat hranice mezi nimi; a to udělal dost hrubě.Naopak - udělal to tak, jak se od KDE aplikace očekává. Znovu opakuji, že je třeba dávat vinu tvůrcům stylů - nikoliv KMailu, který pro to rozdělení používá standardní ovládací prvek. Nehledě na to, že nechápu, proč ti to vlastně vadí - přijde mi to jako prkotina, která na funkci nemá vliv...
Ty jsi to doposud dělal jinak? Umm... Eh.
Tiskni
Sdílej: