Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Jak už jsem psal, hledal jsem DVB-T zařízení. Nakonec jsem se nechal přemluvit a koupil jsem si replikátor USB a portů a hlavně USB stick pro příjem DVB-T.
Pečlivě jsem prošel sekci Hardware, abych nekoupil zajíce v pytli. Bohužel tam toho moc není, navíc nelze poznat, jestli je zařízení PCI, USB nebo třeba PCMCIA (Leoši, návrh na zlepšení). Některé záznamy jsou skoro k ničemu, protože v nich stojí, že to jede; ale postup rozběhnutí tam není.
Nakonec jsem se rozhodl pro Hauppauge WinTV NOVA T USB, hlavně na základě tohoto záznamu. Produkt byl na skladě a přišel během dvou dnů.
Samozřejmě je úplně všechno špatně. Půl dne mi dalo práci, abych zjistil, co je to zač, až jsem si definitivně potvrdil (dole), že jsem ťápl vedle. Celé to stojí na čipu DibCom7700 a jak z odkazu vyplývá, čeká se na jeho podporu v Linuxu už nějaký měsíc.
Pokračování příště. Doufám. :-/
Tiskni
Sdílej:
Bohužel tam toho moc není, navíc nelze poznat, jestli je zařízení PCI, USB nebo třeba PCMCIA (Leoši, návrh na zlepšení).Hotovo, položky které odkazoval Michal Vyskočil(?) byly přesunuty.