Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Je hloupé, že svůj příspěvek téměř po roce uvedu stejným výkřikem, tedy "Hledá se programátor!", ale co už. Hledá se programátor.
Myslím, že je to jasné. Quanta je výborný (nejen) HTML editor, má mnoho vlastností a možností. Obsahuje nějaké pluginy, ale mně by se hodil právě ten, který jsem nenašel. Prostřednictvím XML RPC pracovat s rozhraním blogu, pro začátek WordPress.
Existují nějaké programy (KBlogger, Drivel, GNOME-Blog, Bleezer a další), ale já stejně píšu v Quantě - proč to někam převádět či kopírovat... Navíc jsem u všech do několika minut zaznamenal chyby, případně nefunkčnost.
Najde se tedy někdo, kdo by takový plugin napsal? Quanta myslím pomalu končí první etapu svého vývoje - momentálně se zřejmě nevyvíjí, těším se na případný fork. Zároveň mám obavu, že spousta věcí týkajících se pluginů stojí na KDE3 (Kommander), takže pro KDE4 to asi nemá valného smyslu - sama Quanta není přepsaná...
Tiskni
Sdílej:
Nemusi to nic znamenat, ale tohle naznacuje, ze quanta az tak mrtva nebude.
Potěšující zpráva. Osobně jsem nenašel SW pro web developement, který by mi tak seděl funkcemi a rozhraním. Nerad bych se přesouval do něčeho stylu Eclipse
Jak? Kde?
hele vlasto, "tedka trochu sranda", co to vlastně držíš v ruce na té tvé fotce? to je nějaký ÚD?
))