Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Destiny:~# /etc/init.d/bind9 restart; nslookup wikileaks.ch Stopping domain name service...: bind9. Starting domain name service...: bind9. ;; connection timed out; no servers could be reached
Gól! S jejich bankama peroucíma židovský zlato apod. ...
Švédi taky byli neutrální a jak pěkně obchodovali , tušim, že Brazílie zrovna Němce taky nepodpořila.
Neni jen to, co je vidět na první pohled.
(Já jen narážím na ty zprávy, že Assange se může skrýt jen ja Islandu, Kubě nebo Švýcarsku ...).Ať má i USA prominentní politické uprchlíky.
>>> papalasskem hajzlum nezbyde nez zkusit zlikvidovat internet.
A co s tema co budou mit mirror doma v PC. Tem potom MS odstreli system.
Mezi náma, kdyby si USA hleděla toho, aby v první řadě jejich lidi nepáchali zvěrstva
O jakých zvěrstvech je řeč? V Iráku i v Afghánistánu jistě dochází ze strany US vojáků k incidentům od omylů až po vraždy, ale takové věci se ve válce občas stávají.
druhé řadě (teď mluvím spíš za ně, než že bych to chtěl sám), aby jejich vlastní lidi nevynášeli tajné dokumenty.
To je také těžko splnitelný požadavek. Zjevně udělali Američané chybu, když vytvořili tak velkou databázi dokumentů a umožnili do ní přístup tak velkému množství lidí. Na druhé straně, k čemu jsou data, když k nim nikdo nemá přístup? Další problém je, že se občas najde někdo, kdo má pocit křivdy, že ho třeba přeskočili při povyšování a chce se pomstít.
O jakých zvěrstvech je řeč? V Iráku i v Afghánistánu jistě dochází ze strany US vojáků k incidentům od omylů až po vraždPrávě o těch omylech a vraždách. I ty musíš uznat, že tohle "osvobození" od zlého Saddámova režimu se v jistých aspektech liší třeba od osvobození z roku 45.
O jakých zvěrstvech je řeč? V Iráku i v Afghánistánu jistě dochází ze strany US vojáků k incidentům od omylů až po vraždy, ale takové věci se ve válce občas stávají.Vidím, že už jste si odpověděl.
To je také těžko splnitelný požadavek. Zjevně udělali Američané chybu, když vytvořili tak velkou databázi dokumentů a umožnili do ní přístup tak velkému množství lidí. Na druhé straně, k čemu jsou data, když k nim nikdo nemá přístup? Další problém je, že se občas najde někdo, kdo má pocit křivdy, že ho třeba přeskočili při povyšování a chce se pomstít.Nejlepší by bylo popravit novináře, aby nemohli takové zprávy šířit mezi lidi, ne? :)
Vidím, že už jste si odpověděl.
Možná by bylo správné šetřit silnými slovy. Zvěrstvo bylo např. vypálení Lidic. To je klasická ukázka chladnokrevného zločinu na rozkaz z nejvyšších míst. Nic takového Američané nedělají.
Nejlepší by bylo popravit novináře, aby nemohli takové zprávy šířit mezi lidi, ne? :)
Šíření utajovaných informací je trestné všude na světě a rozhodně není chráněno svobodou slova, jak se někteří diskutující mylně domnívají.
Šíření utajovaných informací je trestné všude na světě a rozhodně není chráněno svobodou slova, jak se někteří diskutující mylně domnívají.Takže prohlásíme jakékoliv důkazy o úplatnosti politiků za tajné informace a odsoudíme každého, kdo to bude šířit? Hmm.
Vypálení Lidic bylo zvěrstvo a smrt několika desítek tisíc lidí ne? Hmm...
Peklo v Iráku si z velké části dělají tamní obyvatelé sami, případně za pomoci zahraničních islamistů. Je mi líto, že nevidíte rozdíl mezi chladnokrevným zločinem shora (Lidice) a nehodou, kdy spolu s ozbrojenci byli zabiti i novináři a civilisté (Bagdád 2007).
Takže prohlásíme jakékoliv důkazy o úplatnosti politiků za tajné informace a odsoudíme každého, kdo to bude šířit? Hmm.
Na takové věci v civilizovaných zemích právní řád pamatuje a zveřejnění utajovaných informací ve veřejném zájmu není trestné. Nicméně v tzv. Cablegate zatím žádné takové informace zveřejněny nebyly. Tam o žádný veřejný zájem nejde, je to jen Assangova soukromá válka proti USA.
Je mi líto, že nevidíte rozdíl mezi chladnokrevným zločinem shora (Lidice) a nehodou, kdy spolu s ozbrojenci byli zabiti i novináři a civilisté (Bagdád 2007).Ale že ty mrtvé zajímá, že byli zabiti náhodou a ne naschvál. A je zajímavé, že srovnáváte čistě z hlediska, které se vám hodí. Co takhle počty obětí? Stovky (Lidice) vs. desítky tisíc (Irák, Afghánistán)? To by se hodilo zase mě :)
Nicméně v tzv. Cablegate zatím žádné takové informace zveřejněny nebylyAha. Takže informace o tom, všeobecná znalost toho, jak vlastně funguje v zákulisí politika a důkazy, že představitelé států dost často dělají něco jiného než veřejně hlásají není ve veřejném zájmu? Hmm...
Ale že ty mrtvé zajímá, že byli zabiti náhodou a ne naschvál.
Mrtvým je to sice jedno, ale přece jen je rozdíl mezi úkladnou vraždou a nehodou. Nebo byste chtěl, aby za usmrcení člověka při autonehodě byla stejná trestní sazba jako za vraždu?
A je zajímavé, že srovnáváte čistě z hlediska, které se vám hodí. Co takhle počty obětí? Stovky (Lidice) vs. desítky tisíc (Irák, Afghánistán)? To by se hodilo zase mě :)
Viz výše. V ČR zemře při autonehodách kolem 1 000 lidí ročně a zavražděno je asi 200. Takže nehody jsou větší problém než vraždy a měli bychom zvýšit tresty u nehod a snížit u vražd? Nemluvě o tom, že desítky tisíc nevinných lidí Američané nezabili, to si Iráčané zařídili sami mezi sebou.
Aha. Takže informace o tom, všeobecná znalost toho, jak vlastně funguje v zákulisí politika a důkazy, že představitelé států dost často dělají něco jiného než veřejně hlásají není ve veřejném zájmu? Hmm...
Jak funguje zákulisí diplomacie, o tom si málokdo informovaný dělá iluze. Zveřejnění důvěrných informací, které někdo v dobré víře poskytnul, ve veřejném zájmu není.
Nebo byste chtěl, aby za usmrcení člověka při autonehodě byla stejná trestní sazba jako za vraždu?
Takže nehody jsou větší problém než vraždy a měli bychom zvýšit tresty u nehod a snížit u vražd?To tvrdím kde? Jen tak mimochodem, válka v Iráku ani Afghánistánu rozhodně není žádná nehoda. Jen pro vaši informaci - v Iráku je zdokumntovaných nějakých ~100k mrtvých CIVILISTŮ - tedy lidí, kteří s tou vaší "nehodou" neměli nic společného. Netroufám si to srovnávat s vypálením Lidic (340 mrtvých). Fakt je, že obě události jsou hrozné. Fakt je, že k oběma událostem došlo na něčí příkaz a nebyly to nehody. Fakt je, že pro mě jsou obě události zvěrstva.
Zveřejnění důvěrných informací, které někdo v dobré víře poskytnul, ve veřejném zájmu není.Hm, a o tom, co je ve veřejném zájmu rozhodujete vy? Zveřejnění těchto informací samozřejmě ve veřejném zájmu je.
Jen pro vaši informaci - v Iráku je zdokumntovaných nějakých ~100k mrtvých CIVILISTŮ - tedy lidí, kteří s tou vaší "nehodou" neměli nic společného.
USA jistě mají nějakou odpovědnost za to, co se v Iráku děje. Ale opakuji, že většinu těchto mrtvých mají na svědomí sami Iráčané a zahraniční islámisté.
Hm, a o tom, co je ve veřejném zájmu rozhodujete vy? Zveřejnění těchto informací samozřejmě ve veřejném zájmu je.
Popište mi, jaký veřejný prospěch přinesla tzv. Cablegate. Žádný není, jen poškození důvěry mezi USA a jejich spojenci.
USA jistě mají nějakou odpovědnost za to, co se v Iráku děje. Ale opakuji, že většinu těchto mrtvých mají na svědomí sami Iráčané a zahraniční islámisté.Ach jo, tohle je absurdní argument. Za spoustu mrtvých můžou americké operace, situace kdy američtí vojáci stříleli do civilistů nebyly nijak vzácné. K tomu přidejte "zostřený výslech" waterboardingem, mučení vězňů... Vážně to podle vás nejsou zvěrstva ale stále to jsou jen a jen nehody? Jdu blejt.
Popište mi, jaký veřejný prospěch přinesla tzv. Cablegate. Žádný není, jen poškození důvěry mezi USA a jejich spojenci.Informace o tom, jak funguje zákulisní politika, důkazy, že představitelé států dost často dělají něco jiného než veřejně hlásají? (Na další věci si budeme muset počkat, až těch dokumentů zveřejní víc než současných pár stovek). Argument "poškození důvěry" je nesmyslný. Ta důvěra tam zkrátka nikdy nebyla - jinak by ty informace byly obecně známé a nikoho by nějaké uniklé dokumenty nevzrušovaly.
Argument "poškození důvěry" je nesmyslný.Jo, důvěra, hm... "Britové to v Afghánistánu dělají blbě, ale říkat jim to nebudeme, protože by se mohli rozhodnout nedělat nic." ... to je mi panečku důvěra, na které by se dalo něco poškodit.
Ach jo, tohle je absurdní argument. Za spoustu mrtvých můžou americké operace, situace kdy američtí vojáci stříleli do civilistů nebyly nijak vzácné.
Takové případy se jistě staly, ale to je pouze zlomek na celkovém počtu mrtvých.
Argument "poškození důvěry" je nesmyslný. Ta důvěra tam zkrátka nikdy nebyla - jinak by ty informace byly obecně známé a nikoho by nějaké uniklé dokumenty nevzrušovaly.
Já mluvím o důvěře mezi US diplomaty a jejich zahraničními partnery. Ta důvěra tam samozřejmě byla, jinak by jim tyto informace neposkytli. Teď je pryč a bude se velmi těžko znovu budovat.
Takové případy se jistě staly, ale to je pouze zlomek na celkovém počtu mrtvých.<rejp>Ale bude to určitě víc než v Lidicích. A stále se to zdráháte označit za zvěrstva? Hmm.</rejp>
Ta důvěra tam samozřejmě byla, jinak by jim tyto informace neposkytli. Teď je pryč a bude se velmi těžko znovu budovat.No, ale to je už problém těch diplomatů, že se chovají jak se chovají.
Ale bude to určitě víc než v Lidicích. A stále se to zdráháte označit za zvěrstva? Hmm
Při dopravních nehodách zahyne ročně také víc lidí než v Lidicích a také to za zvěrstvo nepovažuji.
Nemyslíš, válčíš - zaplatíšNa výběr témat je dost, třeba střely obohacený uranem.
střely obohacený uranemJů, to bych chtěl! Pokud možno hned dvě, každá s mírně podkritickým množstvím. Škoda, že používají ochuzený (s velkou převahou izotopu o hmotnosti 238) uran a ve školní laboratoři nemáme vybavení na izotopovou separaci
Takové případy se jistě staly, ale to je pouze zlomek na celkovém počtu mrtvých.No a? To ještě neznamená, že to je v pořádku.
Spíš je to obyčejný "pravicově zaměřený politický Troll".
Ostatně, jeho "levicově zaměřených" kolegů lze v diskuzích také několik potkat.
Jedno mají tito "političtí Trollové" společné - používají naprosto hloupé argumenty, jimž oni samotní bezmezně věří a které nikdo ostatní nebere vážně.
Celkově bych řekl, že žádná jiná armáda na světě by si v takové situaci nevedla lépe.IMHO LOL.
+1; Hezky shrnuto.
p.s. Z jakého slova vlastně vzniklo slovo "zvěrstva"? Předpokládám, že ze slova "zvíře", což je ovšem docela mimo vzhledem k tomu, že jediný druh, jenž tyto činy kdy páchal, byl člověk sám.
Napadají mne další podobná slova, označující lidskou zvrácenost - bestie, svině. Hádejte, co mají všechna tyto slova společné? Ano, správně, jsou odvozena od zvířat.
Ǔtoky laserově naváděných bomb na místo kde nic není jen škola, to co tam dělali vojáci apod
Tohle se opravdu stalo? Jaké byly okolnosti? Je také potřeba vzít úvahu, že v partyzánské válce se nepřítel schovává mezi civilisty, takže pravděpodobnost nevinných obětí je vyšší.
Jak asi víte, USA dodávalo svoje zbraně na vyzkoušení Izraeli - on je testoval ve válce s Palestinou.
Tak o tom moc nevím. Samozřejmě, že USA dodávají Izraeli skoro všechno, o co si řekne. Nejvýraznější to bylo v Jom-kippurské válce, kdy do Izraele šla bojová letadla přímo od amerických jednotek nebo nejnovější střely Maverick. Ale nemyslím, že primárně Izrael testuje zbraně pro USA, spíš Izrael potřebuje US zbraně.
A vesměs se jednalo o zbraně neschválené. Co používání neschválené munice ?
Co je to neschválená zbraň? Existuje snad nějaký úřad někde při OSN, který schvaluje zbraně? Neexistuje. Stejně tak neexistuje neschválená munice, pouze zakázaná. Přičemž upozorňuji, že konvence ohledně těchto věcí nemusí být úplně jednoznačné a může záležet na mnoha faktorech. Např. použití napalmu je legální proti vojákům, ale nesmí jím být zasaženi civilisté.
Stejně je nikdo nechtěl nikde ani v Jugoslávii ani v Afghanistanu.
Zrovna Jugoslávie je příkladem, jak Američané museli řešit evropský problém, protože Evropané byli naprosto neschopní. Druhá věc je, že zrovna v Kosovu to opravdu podělali.
Toto se nestalo v Iráku, ale v Afghanistánu při pokusu zabít jednoho kmenového vůdce. Bylo jim řečeno, že je tam a tam a raketa se tam přesně trefila (tehdy tam byl dům s civilisty)Ǔtoky laserově naváděných bomb na místo kde nic není jen škola, to co tam dělali vojáci apod
Jednalo se o zbraně, které byly prototypy - tedy zkušební munice s nějakým tekutým kovem a munice s bílým fosforem apod. Munici s bílým fosforem lze dohledat celkem snadno. Nejednalo se o zbraně zakázané, ale o zbraně, které se nesmí dle konvence používat již někdy od roku 1980.Jak asi víte, USA dodávalo svoje zbraně na vyzkoušení Izraeli - on je testoval ve válce s Palestinou.
Toto se nestalo v Iráku, ale v Afghanistánu při pokusu zabít jednoho kmenového vůdce. Bylo jim řečeno, že je tam a tam a raketa se tam přesně trefila (tehdy tam byl dům s civilisty)
Zrovna tohle je ukázka obtíží v protipartyzánské válce. Je těžké rozlišit nepřítele od civilistů a z toho vznikají problémy.
Munici s bílým fosforem lze dohledat celkem snadno. Nejednalo se o zbraně zakázané, ale o zbraně, které se nesmí dle konvence používat již někdy od roku 1980.
Zápalná munice (WP, napalm) se nesmí od roku 1980 používat, ale pouze proti civilistům. Použití proti vojákům je stále legální.
zdrojZápalná munice (WP, napalm) se nesmí od roku 1980 používat, ale pouze proti civilistům. Použití proti vojákům je stále legální.
a z toho vznikají problémy.Problém!? Zabíjení civilistů je podle vás PROBLÉM?
Zápalná munice (WP, napalm) se nesmí od roku 1980 používat, ale pouze proti civilistům.Proti civilistům se nesmí používat žádná munice :)
Problém!? Zabíjení civilistů je podle vás PROBLÉM?
Pojmenujte si to, jak chcete, ale je to tak.
Proti civilistům se nesmí používat žádná munice :)
Trochu jsem zjednodušil formulaci. Zápalná munice se nesmí používat, pokud by mohli být zasaženi civilisté.
Problem je ukol, ktery nelze resit standardnimi postupy. Ergo, pokud se parta partyzanu s RPGckama a kalachama zabehne schovat do davu civilistu, mame tu problem. Nechci byt bran jako nekdo, kdo za kazdou cenu obhajuje americany, napadeni Iraku a Afghanu byla IMHO chyba, nicmene je dobre zamyslet se nad druhou strankou veci. Jake myslenkove pochody bezi v hlavach lidi, kryjicich se za civilisty? Jak to, ze u nas se partyzani schovavali v lese zatimco v Iraku mezi civilisty? Je to proste. Zatimco Nemci u nas by pri takove taktice proste vsechny vystrileli, tak partyzani radeji nechteli pritahovat pozornost na nezucastnene, v Iraku spolehaji na to, ze to americani neudelaji. A ze na to spolehaji porad dokazuje, ze vedi ze americane se porad snazi omezovat ztraty civilistu. Nejsem zadny amerikanofil, muceni (protoze je prece nesmirne uzitecne vymlatit z vyslychaneho, ze Karluv Most postavil on a jeho dva brachove) a jine prasarny odsuzuju, napadeni Iraku a Afghanu taky, ale prosim, budme objektivni. Snaha o omezeni civilnich ztrat tam je podstatne vetsi, nez by bylo obvykle u jinych valcicich statu v jinych konfliktech. Ze se ne vzdy dari je nestastne, ale co je dneska na 100%?a z toho vznikají problémy.Problém!? Zabíjení civilistů je podle vás PROBLÉM?
Jak to, ze u nas se partyzani schovavali v lese zatimco v Iraku mezi civilisty?Třeba v Íráku nejsou tak husté lesy.
Zrovna Jugoslávie je příkladem, jak Američané museli řešit evropský problém, protože Evropané byli naprosto neschopní.Problém: část obyvatelstva terorizuje jinou část obyvatelstva. Řešení: podpoříme teroristy, aby terorizovaní museli opravdu utéct. Pěkně děkuju za takové řešení...
Kde je kulturní bohatství (ZLATO) třeba z Iráku? skoro všechny muzea byly vykradeny a vyrabovány spojeneckými vojsky
Pokud vím, tak muzea byla vyrabována Iráčany. Američané byli oprávněně kritizováni, že tomu nezabránili.
Co použití munice s jaderným materiálem? bylo to ehmmm jaksi dementováno, prý jen šlo o munici, kterou se označovaly cíle. Ale tomu budete věřit asi jen Vy.
O jaké munici je řeč? Pokud je řeč o projektilech z ochuzeného uranu, tak ty se ale používají kvůli své průbojnosti. Cíle se označují laserem. Mám pocit, že se v problematice moc neorientujete.
Nálety nebo házení dokonalých bomb na cíle, které jim někdo označil (no a v místě zásahu co tam bylo? buď obydlený dům nebo škola)
O jakém konkrétním incidentu je řeč?
Před vpádem vojsk, tam tekla voda, svítila elektřina vše fungovalo tak jak mělo. Žádné únosy ani bombové útoky tam nebyly. Irácký dinár měl v tu dobu hodnotu 2.5 US dolaru.
Irák byl stejný sud prachu jako Jugoslávie. Diktátor to držel pohromadě, ale po jeho smrti explodovaly staré křivdy a spory.
Irák byl stejný sud prachu jako Jugoslávie. Diktátor to držel pohromadě, ale po jeho smrti explodovaly staré křivdy a spory.A v takové situaci je nejlepší tam vlátnout a ten sud prachu odpálit. I zde pěkně děkuju za takové "řešení"...
Kterákoliv jiná mocnost by si v podobné situaci počínala podstatně hůř, stačí se podívat do Čečenska.Krom toho, že o je ničím nepodložená domněnka... A to jako něco znamená?
Jo to jo. Zase ... tohle se asi řeší spíš potichu doma.
V pořádku to není, ale asi tomu nejde předejít.Viděl jsi to video na youtube, nebo ne?
Ale opakuji, že většinu těchto mrtvých mají na svědomí sami Iráčané a zahraniční islámisté.Jestli to nebude souviset s tím, že se USA rozhodly "osvobodit" zemi, kde o to významná část obyvatel vůbec nestála.
Hm, a o tom, co je ve veřejném zájmu rozhodujete vy? Zveřejnění těchto informací samozřejmě ve veřejném zájmu je.
O "Jistě pane ministře" snad nikdo nepochybuje ... a o "proč (ministrovi) nedovolíme vědět všechno, když to chce? Člověče, vy jste blázen, kdyby měli fakta, viděli by spoustu dalších možností ..."
Jednou už je politika službou lidu a veřejnosti. Za pomoci wikileaks by se mohla zase jednou pročistit.
Jak funguje zákulisí diplomacie, o tom si málokdo informovaný dělá iluze. Zveřejnění důvěrných informací, které někdo v dobré víře poskytnul, ve veřejném zájmu není.
Prominte, ale to je prece naprosty nesmysl. Takto obecne prece nemuzete tvrdit, ze cokoliv co je duverne neni ve verejnem zajmu zverejnit.
Pokazde kdyz nekdo u moci navenek prezentuje neco jineho nez provadi ve skutecnosti tak muze jit o potencialni zneuziti jemu sverene moci.
Pokud se nekdo dostane k informacim, z nich vyplyva, ze moc zneuzita byla (a ze jich tam je pozehnane!) tak jejich zverejneni je zcela jasne ve verejnem zajmu.
Co jineho byste v takovem okamziku chtel delat?
a nehodou, kdy spolu s ozbrojenci byli zabiti i novináři a civilisté (Bagdád 2007).To byla nehoda ve stylu "Naběhl mi na nůž. Desetkrát."
a nebude problem skor v tom, ze USA v prvom rade nemali vojensky zautocit na Irak?
Asi ta válka nebyla správná. Nicméně si pamatuji, že při první válce v Zálivu byl Bush starší kritizován za to, že pouze vytlačil Saddámu z Kuvajtu, ale nechal ho dál vládnout v Iráku.
Vojna je svinstvo a veci sa daju vzdy riesit inak ako krviprelievanim
To by mě zajímalo, jak jinak než válkou byste chtěl řešit např. nacismus. Že by někdo přišel za Hitlerem a vysvětlil mu, že likvidovat lidi v koncentrácích je špatné? A následně by Adolf pochopil, že se mýlil a celé to rozpustil?
To by mě zajímalo, jak jinak než válkou byste chtěl řešit např. nacismus. Že by někdo přišel za Hitlerem a vysvětlil mu, že likvidovat lidi v koncentrácích je špatné? A následně by Adolf pochopil, že se mýlil a celé to rozpustil?Zrovna Hitler se nevojensky dal řešit velmi jednoduše. Bývalo by stačilo, aby roku 1918 nikdo nepustil žabožrouty k vyjednávání o míru. (Stejně na vítězství moc velký podíl neměli.) Velká míra toho, že Hitler se dostal k moci, jde na vrub enormním válečným reparacím, které Německo muselo platit.
Asi ta válka nebyla správná. Nicméně si pamatuji, že při první válce v Zálivu byl Bush starší kritizován za to, že pouze vytlačil Saddámu z Kuvajtu, ale nechal ho dál vládnout v Iráku.hmm, zas hladate pre tu invaziu ospravedlnenia
To by mě zajímalo, jak jinak než válkou byste chtěl řešit např. nacismus. Že by někdo přišel za Hitlerem a vysvětlil mu, že likvidovat lidi v koncentrácích je špatné? A následně by Adolf pochopil, že se mýlil a celé to rozpustil?je velice smutne, ked nevidite ine riesenia ako je vojna
je velice smutne, ked nevidite ine riesenia ako je vojna
Tak mi to jiné řešení popište.
Když si představíte, jak např. západní mocnosti reagovaly mezi světovými válkami na existenci Německa, tak snad Vám budou podobné názory jasnější. Aneb toho Německa, které se řídilo silou a svými vlastními potřebami, nezávisle na svém okolí.
Je mi líto, že nevidíte rozdíl mezi chladnokrevným zločinem shora (Lidice) a nehodou, kdy spolu s ozbrojenci byli zabiti i novináři a civilistéMezi zlocinem ala Lidice a nehodou, kdy i pres vsechna opatreni byli zabiti civiliste, je mnoho mezistupnu. Napriklad zabiti civilistu v dusledku chovani vojaku neberoucich ohled na pripadne 'vedlejsi ztraty'.
Možná by bylo správné šetřit silnými slovy. Zvěrstvo bylo např. vypálení Lidic.Týrání a mučení vězňů je teda v cajku... masové vraždy civilistů, protože někomu ruply nervy je v cajku... Zavírání lidí na několik let do vězení bez soudu, protože je falešně udal soused, který chtěl odměnu, je v cajku...
To je klasická ukázka chladnokrevného zločinu na rozkaz z nejvyšších míst. Nic takového Američané nedělají.Chceš tím říct, že zvěrstvo by to bylo, jenom kdyby k tomu přišel rozkaz?
Týrání a mučení vězňů je teda v cajku... masové vraždy civilistů, protože někomu ruply nervy je v cajku... Zavírání lidí na několik let do vězení bez soudu, protože je falešně udal soused, který chtěl odměnu, je v cajku...
Nic z toho v cajku není, ale takové věci se v takových situacích občas stávají.
Chceš tím říct, že zvěrstvo by to bylo, jenom kdyby k tomu přišel rozkaz?
V podstatě ano. Je velký rozdíl, jestli občas někomu rupnou nervy a postřílí pár civilistů nebo jestli se civilisté systematicky vraždí ve velkém (nacisté v SSSR).
Nic z toho v cajku není, ale takové věci se v takových situacích občas stávají.... a je nutné nazývat je pravým jménem: zvěrstvo. Protože třeba to mučení vězňů, jenom protože je máš v moci a můžeš si s nima dělat co chceš, to o chování civilizované společnosti moc nevypovídá.
Nic z toho v cajku není, ale takové věci se v takových situacích občas stávají.Já ale přece netvrdil, že se nestávají, jen jsem si dovolil je označit za zvěrstva. A to jsme ještě o mučení ani nemluvili, ale pokud ho nepovažuješ za zvěrstvo, tak je mi tě upřímně velmi líto.
a tihle si hrají na "vzor svobody a demokracie"? Z toho je mi na blití...Hlavně si jako "vzor" svobody a demokracie osobují právo šířit tuhle svobodu a demokracii do cizích zemí silou.
Možná by bylo správné šetřit silnými slovy.Šetřím jimi, kde se dá, ale všechno má své meze.
Šíření utajovaných informací je trestné všude na světě a rozhodně není chráněno svobodou slova, jak se někteří diskutující mylně domnívají.Chápu to dobře jako kladnou odpověď na moji otázku, tedy že by bylo dobře ty novináře popravit, pokud zveřejní nějakou zprávu, která se k nim dostala? Schvalujete to tedy?
Chápu to dobře jako kladnou odpověď na moji otázku, tedy že by bylo dobře ty novináře popravit, pokud zveřejní nějakou zprávu, která se k nim dostala? Schvalujete to tedy?
Ne, poprava je v této situaci zcela nepřiměřená. Jen upozorňuji, že svoboda slova není absolutní nikde na světě.
Ne, poprava je v této situaci zcela nepřiměřená. Jen upozorňuji, že svoboda slova není absolutní nikde na světě.Jistě, všude na světě existuje někdo, kdo potřebuje vládnout nad tím, co jiní smějí říkat, snad kromě zcela nebo téměř neobydlených oblastí.
Jj, jak jinak bojovat proti zvůli moci než informacemi?
Houšť a větší kapky ...
nicmene pravdou zustava, ze USA jsou zemi svobodnou, zvlast ve srovnani s tim, co se delo tady a stale deje v jinych castech sveta...Mno lidi tu žili, bydleli, chodili do práce :). A režim občas zlikvidoval pár lidí, co se jim nehodili. Nechci to zlehčovat, jsem si vědom toho, že to tu fungovalo výrazně jinak než v USA, bylo to jen takové popíchnutí.
A i kdyz tak rozhodne, tak proste co je nam do toho, pokud to je v souladu s jejich pravem?A co je do toho pozůstalým, že :), když je to v souladu s jejich pojetím práva. Pak zbývá už některá z variant:
Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista. Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat. Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář. Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože jsem nebyl Žid. Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mě mohl zastat.
Podivej - at si maji zakony v USA jake chteji... Kdyz jim jejich zakony dovoluji zakazat pristup na tento web, budizAno, ale je otázka, jestli mají právo v případě takových zákonů o sobě tvrdit, že jsou demokratický stát, jestli mají být jako demokratický stát brány a jestli náhodou není odpor oprávněný.
Neco jineho by bylo, kdyby chteli Assange zavrazdit.Vždyť taky chtějí. A je to jenom otázka času, než se mu stane nějaká nehoda...
at si maji zakony v USA jake chteji
Není to tak dávno, co platily Norimberské zákony a dnes se už zase blýská na časy, na horší časy ...
Hele - to srovnavas zebrani jedne domeny s holokaustem?Kde se v mém komentáři vyskytovalo slovo doména?
V případě, že spekulant není, tak by bylo dobré přiřadit IP
The home of Theodor Reppe, registrant of the German WikiLeaks domain name, wikileaks.de, was raided on 24 March 2009 after WikiLeaks released the Australian Communications and Media Authority (ACMA) censorship blacklist.:-/
Nejsem si jistý, zda to byl Aristoteles, Sokrates nebo někdo jiný, nejdřív dal jasný a názorný příklad a pak ho v diskusi popřel argumenty ... zakončil debatu ve směru o 180 stupňů obráceném ...
Dííík. Hodně zapomínam zřejmě
Chicht, PayPal jim taky odstavil účet. Nikdo s nima nechce nic mít. Nečekaně... Schválně kdy se začnou vztekat, že všichni jednají proti zákonu, na ruku vládě USA, potlačují svobodu slova a takové blbiny.Kdo by s nima něco mít chtěl, tak by asi měl co dočinění i s americkými úřady, včetně těch méně civilizovaných.
Hádám, že třeba Rusko nebo Ukrajina se amerických úřadů moc bát nemusí. A přesto ani z jejich strany není slyšet slova podporyTak jistě, u nich by se totiž taky ledacos našlo, co by nechtěli, aby se dostalo na veřejnost...
A Bush dostal USA do sra... ze kterých nemají šanci se minimálně jednu generaci vyhrabat. Ani bych se nedivil, kdyby se za pár let konala konference za cílem odpuštění dluhů USA.Tohle nemůžeš hodit jenom na Bushe, v tom jedou snad už od Kennedyho
Kromě dokumentů, které ohrožují životy, nezveřejňují nic, co dávno nevíme nebo alespoň netušíme.Tak jmenujte pár dokumentů, které ohrožují životy. To je zajímavé, že všichni propagandisté tvrdí něco o tom, jak ty dokumenty "ohrožují životy", ale příklad neuvedou.
Samozřejmě tam jsou i jiné a užitečné věci, případy korupce a protiprávního jednání. Například nákupy stíhaček v Norsku, nebo tlak na španělskou justici. Těch věcí by se našlo (a ještě najde).
Tiskni
Sdílej: