Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Vzhledem k tomu, že účetnictví (nejen pro Linux) je věčným tématem, rozhodl jsem se asi před rokem rozjet projekt vlastního podvojného účetnictví.
Nahrazení velice rozšířených DOSovských účetnictví (např. Ježek, Stereo, ...)
Drobní a střední účetní, kteří provozují účetníctví na jednom počítači (zatím).
Tímto bych chtěl oslovit vývojáře, kteří by měli zájem podílet se tomto projektu.
Kdo by měl zájem přispět, nechť mne kontaktuje na jardous@jabber.cz.
Bližší info je na stránkách projektu.
Projekt je v současné době stále v rané fázi, proto neočekávejte požadovanou funkčnost aplikace, která je zatím dostupná pouze pro vývojáře skrze CVS.
Tiskni
Sdílej:
čo sa týka db, nebol by vhodnejší plnohodnotný sql server (popr priamo v návrhu oddeliť db vrstvu tak aby sa dala meniť)?
účtovníctvo všeobecne, na to aby sa dokázalo presadiť, musí (podľa mňa) byť multiužívateľské, ideálne klient-server, a pre mňa ideálne by bolo web-based )
prečo sa obmedzovať na jeden interface? prečo nemať rôzne interface k jednomu systému? ved to nemusí byť veľký monolit
účtovnívnictvo je formulárová aplikácia. každý formulár má metódy list, search, load, save, check, delete (+ kontroly správnosti, užívateľských práv, ...), niektoré formuláre možno miešať, iné nie
prečo teda nepoužiť napr. xml/rpc server s managementom databázy, klient jednoduché gui.
popr. vymeniť formát xml/rpc za xmlhttprequest.