Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
...má zvětšenou plnicí díru na průměr 48 cm...Z výroby?
Ta energetická třída je u praček asi stejně směrodatná jako počet čudlíků na rádiu. Co mi říkal prodavač, tak zvrhlosti jako A+, A++ apod. znamenají jenom to, že na jeden program (v praxi stejně nepoužívaný) to má velmi nízkou spotřebu. Rozdíl ve spotřebě mezi výrobci bude dost malý, což nemusí stačit ke kompenzaci vyšší pořizovací ceny.To tak nějak tuším, u ledničky jsem na ty třídy už ani moc nekoukal, sledoval jsem přímo parametry jako objem, spotřeba apod.
Pokud se bojíš nechat pračku prát bez dozoru (může prasknout hadice nebo spoj a na podlahu se vyleje hooodně vody), tak nepotřebuješ funkci odložený start.Proto bych tam rád nějakou tu ochranu proti přetečení (aqua stop, nebo jak se to u koho jmenuje).
Mam asi osm let pračku Boschku na 4kg, zatim pořád drží bez opravy, další bude taky Boscka, když ještě bude k mání.
Zkušenosti: příště vzít větší, 4kg je jen pro jednu osobu. Větší pračka = víc se do ní vejde, ale i větší místo potřeba na sušení = když se perou tři pračky třeba. Znam člověka, co má u velkého bubnu a malé hloubky pračky zkušenost s nižší výdrží ložisek, u něj jde o AEG.
Oceňujem displej se zbývajícím časem praní.
Někde byl test na spotřebu vody. ZÁVĚR - Ćím menší spotřeba vody, tím hůře vypráno.
Potvrzeno, dávno známé. - Čištění není nic jiného, než přenesení špíny na čistou věc.
Ok, ještě mam takovou zkušenost, že je lepší pračku při plnění nenarvat na fest, tak na cca 70% ji plnim. Pozoruju, že je prádlo více odřené, seprané, hlavně na švech.
Mam hodne blbou zkusenost s hadici s plastovou "matici" na zavit na kohoutku. Prestala tect az pote, co jsem ji cely prechod kohoutek-hadice zadelal do silikonu (coz nevypada nic moc).Tenhle typ koncovek nestojí za nic, lepší rovnou celou samostatnou hadici (a ne tu parodii, na které se výrobce pokouší co nejvíc ušetřit) s klaskou hadicovou "křídlatou" koncovkou, která nekape a praskne leda při opravdu silném utažení.
Co bych urcite chtel od pracky je schopnost vzit si teplou vodu, kdyz chce teplou (a pripadne ji dohrat elektricky na potrebnou teplotu) misto toho, aby vsechno ohrivala sama. Pokud byste nekdo o takove pracce vedeli, tak me to hodne zajima.Já se na to v jedné prodejně při zjišťování věcí o pračkách ptal a prý opravdu takové pračky existují, ale jenom v dražších kategoriích (a do ČR se prý ani nedováží), protože "teplá" část rozvodu vody musí být dělaná na 90°C. Když jsme mívali ještě starou tatramatku, tak jsme normálně pouštěli do pračky i šedesátistupňovou vodu, ale u aktuální je upozornění, že maximální teplota vstupní vody je jen 30°C. Známý to řeší tím, že nalije teplou vodu přímo do vany pračky, protože má model s horním plněním (u novějších modelů to bez úprav nejde, mají zamykání víka).
Pokud nesezenu, tak asi casem poridim nejakou mrtvou a postavim procesorove rizeni.To mně taky napadlo. Vyházet původní řídící elektroniku, dát tam nějakou jednoduchou Linux-friendly desku s ARMem, síťovým rozhraním a spoustou vstupů a výstupů, případně ještě přidat další čidla (např. akcelerometr na buben pro detekci nevyvážení vsázky, teploměr vody, detekcor výšky hladiny ve vaně, detektor úniku vody, teploměr motoru, otáčkoměr bubnu ...) a všechno to řídit zvnějšku přes síť, případně přes připravené skripty. Jako bonus by se ještě mohla dát kamera před buben, nejlépe nějaká s možností rychlého snímání
Známý to řeší tím, že nalije teplou vodu přímo do vany pračky, protože má model s horním plněním (u novějších modelů to bez úprav nejde, mají zamykání víka).Dolievať vodu nie je problém ani pri spredu plnených práčkach (cez to miesto, kam sa dáva prášok na pranie).
např. akcelerometr na buben pro detekci nevyvážení vsázky, teploměr vody, detekcor výšky hladiny ve vaně, detektor úniku vody, teploměr motoru, otáčkoměr bubnu ...Väčšina tých snímačov v práčkach je (a často tam je aj nejaké sériové rozhranie na komunikáciu s nejakým servisným zariadením), takže by asi bolo jednoduchšie k normálnej práčke pridať len to pripojenie na sieť.
ARM mi prijde, jako zbytecny overkill, podle me by stacila nejaka atmega (PIC, pod.) a s nadrazenym pocitacem bych komunikoval po seriaku.Třeba tohle a možná jsou i levnější kity.
Zavity se delaji do kovu ... nezbyva nez od vyrobcu, kteri to nechapou, nic nekupovat. 30 stupnu opravdu nepotesi. Ja bych chtel, aby pracka mela 2 vstupy - na machani by si brala studenou vodu a na prani teplou. ARM mi prijde, jako zbytecny overkill, podle me by stacila nejaka atmega (PIC, pod.) a s nadrazenym pocitacem bych komunikoval po seriaku. Otacky motoru neni nutne snimat, pokud je tam bezny trifazovy dvourychlostni motor. Ale jsou i pracky se seriovym a tam uz to je problem.
Přesně tohle mě napadlo, když se mi zbláznila elektronika (resp. mechanickej programátor) u mojí ZANUSSky. Pak jsem teda zjistil, že je to jenom vadnej tachogenerátor .... ale přemýšlel jsem o tom, že z toho tu původní elektroniku vyhážu, dám tam nějaký AVRko a přes serial mu budu posílat příkazy jako "toč bubnem, sepni topení....". Připojil bych to k serveru a v bashi si pak napsal prací skripty
ide o jeden starsi typ pracky,vs
V tom odkazovanom clanku nie je nic napisane o type pracky, cize vypovedna hodnota nula,- aha, a specifikace typu "jeden starší" má výpovědní hodnotu jakou? ... ten článek aspoň odkazuje na časopis, kde to předpokládám popsané je, a který se ti tímto způsobem neposkytnutí konkrétních informací snaží nanutit, aby sis ho koupil no nic, to asi nemá význam ...
LISTER: Můžeš o mně říct vůbec něco dobrýho? Třeba nějakou chválu. KRYTON: Nějakou chválu? Hm, někdy mi pomáháte s prádlem tak, že obrátíte své spodky naruby a pak je nosíte další tři týdny.