Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Je to tak!
Včera jsem byl (EDIT - bylo to už asi před dvěma týdny, ale neměl jsem čas to dopsat xD, upravovat už to nebudu) na jeden den zpět u svého PC s Gentoo... Nejdřív jsem sice hrál na Windowsu (otcův) CSko (Kaji se ze svých hříchů, byl jsem líný kompilovat wine), ale pak jsem si nabootoval Gentoo... Nejdřív jsem se chtěl připojit na jabber - a ejhle, pidgin nejde. Pokud o FF. Taktéž ne. Ještě že my Linuxáci máme konsoli
Problém jsem našel po chvilce, chyběl mu libpango. Matně jsem tušil, že jsem si ji asi vyhodil při minulém šachování se systémem (pokus o rozběhání fglrx kvůli Sapphire Radeon X1550, kterou otec donesl od známého)... Takže eix-sync a poté emerge pango. A ouha. Chyba kompilace. No, a jak známo, člověk je tvor lenivý, a co se týče mě, tak to platí dvojnásob. Log jsem nečetl a hned jsem šel přes konquerora googlit "emerge pango fails"... našel jsem jednu slepou cestu (problémy tuším s expatem, což nebyl můj případ - díky bohu ). Nakonec jsem si ten log přece jenom přečetl a... co to vidí mé slepé oči?
/usr/lib/libGL.so - not such file. Tak jsem ho locatnul, poté symlink a bylo (podle některých rad bych měl remergovat mesu, ale to se mi fakt nechtělo)
Najednou jsem však zjistil, že se povedlo zkompilovat kdebluetooth, i když zatím odmítá najít můj Palm Treo 650 (jiné stroje doma přítomné jsem nenašel). Treo si naopak PC najde, ale kdebluetooth se nezeptá na pass pro spárování. No nic, to vyřeším časem
A až se příště ke svému PC dostanu, tak zkusím ještě emerge kicker (s kickoff USE flagem), a pak se uvidí. Pokud ani ten nebude protestovat, pak KDE u mě ještě nějaký ten čas přežije. Nejméně do té doby, dokud mi nezačne připadat moc pomalé a velké a nevrátím se ku fluxboxu
Tak jsem opět přispěl do databáze blogů na abclinuxu nějakou tou slátaninou. Dhíky zha phozornost, bhánové a dhámy
Tiskni
Sdílej:
Dhíky zha phozornost, bhánové a dhámyIg(n)orové rulez!