Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Od letošních vánoc jsem šťastným (většinou) majitelem kapesního "chytráka" honosícího se názvem Palm Treo 650 (tedy, palmOne )
Asi před měsícem mě zaujala nabídka vyděračů t-mobile na mobilní internet. Je to sice nabídka z nouze ctnost, za 39 Kč/týden mám k dispozici "neomezený" internet s 15MB FUP (pamatujete ještě na vocamcaď - pocamcaď? Čtvrtníček je vážně vystihl... Všichi jsou to stejná pakáž, jak T-mobile, tak O2 nebo Vodafoun... o Emzákovi - Ufounovi - nemluvě))
Takže. K někomu se možná donesla ta (pro mě) nemilá zpráva, že jsem si omylem smazal /
Od té doby, kdy jsem veřejně proklínal ICQ, uplynulo už mnoho vody (rozuměj, času). Měl jsem mnoho času na to, abych se rozhodl, a bohužel jsem musel zůstat u ICQ - prostě kvůli tomu, že moje milé slečny Zuzanqa, Linda a Nikolka (a několik dalších ) na Jabber přejít nechtějí. Dva kámoše-windowsáky jsem na Jabber zkonvertoval tak, že jsem je nejdříve naučil na QIP (ještě před Infiem) a časem jsem jim ukázal ono zmíňené Infium. A bez ostatních bych se nejspíš obešel. Ale bez těchto slečen - ne!
Od svého vánočního přechodu z Debianu na Gentoo (o kterém jsem nepsal, protože jsem předpokládal kritiku ve stylu "Další Gentooista se chlubí" a také z důvodu nedostatku času) jsem tak trochu začal přemýšlet o přechodu na jiný desktop.
Dlouho jsem se snažil vymyslet nějaký dobrý název pro tenhle post, ale nic lepšího jsem nevymyslel. Zní jako mnoho dalších podobných postů, čemuž se ani tak nějak nedivím. Tedy, abych se dostal k věci.
Nevím, jak dlouho zpět to je, kdy jsem četl jakýsi článek o ICQ. Nevím, zda to bylo na abclinuxu nebo kde, ale přestože jsem většinu úskalí licence tak nějak znal, stejně mi to dalo záminku k tomu, přestat ho používat. Takže, až do 31. října 2007 budu na ICQ obvykle ve stavu DND nebo N/A, a od té doby jenom a pouze na jabberu - neurotoxin(at)jabbim.cz Obvykle bývám k nalezení na talk@conf.netlab.cz