Martijn Braam na svém blogu rozepsal, proč odešel z PINE64 stojící za telefony PinePhone: "Nesouhlasil jsem s koncem komunitních edicí. Dnes se PinePhone dodává pouze s distribucí Manjaro. PINE64 se tak stará pouze o Manjaro a vývojáře Manjara nezajímají jiné distribuce. Toto už není komunita, která naslouchá vývojářům softwaru. Jako zástupce postmarketOS nemám žádný důvod, abych byl přímo zapojen do PINE64, pokud jediné, na čem záleží, jsou názory Manjara."
LCARS Desktop Environment, zkráceně lcarsde, je desktopové prostředí přinášející na linuxový desktop rozhraní LCARS ze Star Treku. Představení na YouTube na kanálu Chris Titus Tech. Autorem prostředí je Andreas Tennert
Canonical a Microsoft oznámili spolupráci na podpoře .NET 6 v Ubuntu. V Ubuntu 22.04 LTS lze .NET 6 jednoduše nainstalovat pomocí "apt install dotnet6". K dispozici jsou také kontejnery dotnet-runtime, dotnet-aspnet a dotnet-deps.
Debian slaví 29 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Nadace UBports oznámila podporu Ubuntu Touch pro Fairphone 4 v UBports instalátoru. Tato verze je založena na Halium 11.
Na letošním DEF CONu byl mimo jiné prezentován rootnutý displej z traktoru John Deere. Sick.Codes na něm pařil agro Dooma. Uvnitř displeje běží Linux.
ChimeraOS byla vydána ve verzi 34. Jedná se o linuxovou distribuci vycházející z Arch Linuxu zaměřenou na hráče počítačových her.
Byla vydána beta verze GNOME 43. Přehled novinek v souboru NEWS. Vyzkoušet lze instalační obraz GNOME OS.
Oficiálně byl vydán Android 13. Více na blogu věnovaném vývojářům a samozřejmě v poznámkách k vydání na AOSP (Android Open Source Project).
GNOME slaví 25 let. Přesně před pětadvaceti lety odeslal Miguel de Icaza do diskusního listu GTK+ email, který je považován za zahájení projektu GNOME, jehož cílem bylo vyvinout prostředí podobné CDE a KDE, ale založené výhradně na svobodném softwaru.
Od letošních vánoc jsem šťastným (většinou) majitelem kapesního "chytráka" honosícího se názvem Palm Treo 650 (tedy, palmOne )
Asi před měsícem mě zaujala nabídka vyděračů t-mobile na mobilní internet. Je to sice nabídka z nouze ctnost, za 39 Kč/týden mám k dispozici "neomezený" internet s 15MB FUP (pamatujete ještě na vocamcaď - pocamcaď? Čtvrtníček je vážně vystihl... Všichi jsou to stejná pakáž, jak T-mobile, tak O2 nebo Vodafoun... o Emzákovi - Ufounovi - nemluvě))
Tento výše zmíněný operátor má však aspoň trochu rozumu na to, aby si spočítal, že pokud nám povolí IM, tak mu budou utíkat penízky... A tak mají otevřené jen některé porty. Zatím jsem nezjistil které, ale vím, že na portu 80 mi to nebere kredit
Samozřejmě jsem začal přemýšlet, jak se připojit na ICQ (kvůli slečnám samozřejmě ). Cestou k tomu mi měly být různé programy, které nyní popíšu
(měl jsem v plánu ten, který bude vyhovovat, si KOUPIT
)
MunduIM: Krásné GUI, podpora jak ICQ tak Jabberu (pro mě dvě jediné důležité ). Bohužel při pokusu o otevření nějakého kontaktu resetovalo treo.
IM+: Nic moc, placené a myslím že resetovalo (ale jistě to nevím.. prostě mi nevyhovuje)
Verichat: asi nejlepší, ale neumí jabber
Bombusmod: vyhovoval celkem slušně, ale je v javě takže neumí běžet na pozadí, tudíž nepoužitelný
Chatopus: Konečně něco vymakaného. Používal jsem asi dva dny, potom na jediném jabber serveru, který umožňuje připojení přes http port 80 (jabber80.com) zrušili ICQ transport (šmejdííííí ) a byl jsem zase nahranej
Celý dnešní den jsem hledal, až nakonec na PDASoftu jsem našel zmínku o programu Gizmo5.
Na webu jsem si vybral Výrobce: Palm, model: treo 650. Stáhnuto a nakopírováno na kartu. Následně přes FileZ nainstalováno do paměti a hurá do toho
Nejprve mě zarazilo to GUI. To znám, ale odkud? Pak mě to trklo - vždyť je to Chatopus. Nemýlil jsem se, v About je opravdu Powered by Chatopus. To mě mile překvapilo, na chatopuse se hezky zvyká. A co více - Chatopus je placený, kdežto Gizmo ne. Po licencích jsem nepátral a ani asi nebudu, hlavně když to funguje. Jenže... Gizmo5 stejně ICQ nepodporuje. Po chvilce jsem objevil zprávu od nějakého kontaktu, který unifikuje všechny transporty. ICQ tam sice nebylo, ale AIM transport posloužil úplně stejně. Dokonce si i natáhl jména kontaktů, dotazy na autorizace jsem však musel udělat sám.
Zatím Gizmo vyhovuje perfektně, transport podporuje i diakritiku a nečekám, že by takováhle "organizace", jako je GizmoProject, jen tak zrušila transport, takže můžu být v klidu.
A až konečně seženu ty dva tisíce na Enfora WiFi Sled, tak budu možná moct dát vivat i tomu vyděračskýmu tarifu od T-mobile...
Tiskni
Sdílej: