Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »A Ignoranty, i když jsou třeba přáteli, holt ignorovat.A co třeba tohle - snažíš se získat náklonnost sympatické, leč počítačově naprosto nevzdělané slečny. Používá ICQ a ty s ní chceš elektronicky (samozřejmě především osobně, ale i tenhle způsob s občas hodí) komunikovat. Vysvětlovat jí, že ICQ je fuj, ne že by nemělo cenu, ale není zrovna nejlepší téma k rozhovoru....
Krom toho později jí to můžeš vysvětlit a k ideálům se vrátit.Vážně? Věř, že to bude o dost těžší - když si začnete psát po ICQ a pak jí teprve doporučíš Jabber, co ona z toho bude mít? Kdežto když IM nejdřív nebudete používat vůbec, tak pak můžeš navrhnout, jestli si s tebou nechce chatovat, a že máš Jabber. Takže nebude muset utrácet za SMSky nebo posílat složitě e-maily a proto do toho půjde - tzn. nějaká očividná výhoda (i pro laika) tam je.
Mě zajímají lidé, ne to přes jaký protokol se mnou chtějí mluvit.To zní logicky a přirozeně. Ale narazíš na problém, když budeš chtít použít IM na něco jiného než je zabíjení času nebo kecaní o nesmyslech. Až budeš chtít někdy řešit pracovní nebo důvěrné věci, tak zjistíš, že ICQ (a podobné sítě) je nepoužitelné, protože si nemůžeš být jistý tím, kdo všechno tvoji komunikaci čte, nebo jestli si píšeš s tím, s kým myslíš, že si píšeš. V případě Jabberu můžeš šifrovat pomocí GPG* a pak máš jistotu že zprávy nečte nikdo kromě příjemce (ani správce IM serveru) a nebo si pořídíš vlastní Jabber server a pak můžeš důvěřovat i zprávám nešifrovaným pomocí GPG, protože správcem serveru jsi ty sám. BTW: existuje v ICQ něco jako GPG šifrování v Jabberu? Zatím jsem viděl pouze s proprietární/nestandardní řešení, která fungovala jen když obě strany používaly téhož klienta. Kdežto GPG šifrování v Jabberu je standard a nezáleží na tom, kdo má jakého klienta. *) o TLS šifrování kanálu mezi klientem a serverem ani nemluvím, to považuji za samozřejmost.
Kdyby všichni z linuxové komunity daly jasně najevo, že chtějí partnerky jen uživatelky Linuxu - myslím, že by ženy rychle pochopily co se od nich žádá a jak zvýší svojit přitažlivost.A nebo by padly do náručí prvního tupého svalovce s novou Audinou a posměšně by Linuxákům mávaly skrz škvíru v alobalu v okně :o)
$ host -t SRV _xmpp-server._tcp.centrum.cz _xmpp-server._tcp.centrum.cz has SRV record 5 0 5269 kom1.centrum.cz.
Tiskni
Sdílej: