Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Dlouho jsem se snažil vymyslet nějaký dobrý název pro tenhle post, ale nic lepšího jsem nevymyslel. Zní jako mnoho dalších podobných postů, čemuž se ani tak nějak nedivím. Tedy, abych se dostal k věci.
Nevím, jak dlouho zpět to je, kdy jsem četl jakýsi článek o ICQ. Nevím, zda to bylo na abclinuxu nebo kde, ale přestože jsem většinu úskalí licence tak nějak znal, stejně mi to dalo záminku k tomu, přestat ho používat. Takže, až do 31. října 2007 budu na ICQ obvykle ve stavu DND nebo N/A, a od té doby jenom a pouze na jabberu - neurotoxin(at)jabbim.cz Obvykle bývám k nalezení na talk@conf.netlab.cz
Tiskni
Sdílej:
A Ignoranty, i když jsou třeba přáteli, holt ignorovat.A co třeba tohle - snažíš se získat náklonnost sympatické, leč počítačově naprosto nevzdělané slečny. Používá ICQ a ty s ní chceš elektronicky (samozřejmě především osobně, ale i tenhle způsob s občas hodí) komunikovat. Vysvětlovat jí, že ICQ je fuj, ne že by nemělo cenu, ale není zrovna nejlepší téma k rozhovoru....
Krom toho později jí to můžeš vysvětlit a k ideálům se vrátit.Vážně? Věř, že to bude o dost těžší - když si začnete psát po ICQ a pak jí teprve doporučíš Jabber, co ona z toho bude mít? Kdežto když IM nejdřív nebudete používat vůbec, tak pak můžeš navrhnout, jestli si s tebou nechce chatovat, a že máš Jabber. Takže nebude muset utrácet za SMSky nebo posílat složitě e-maily a proto do toho půjde - tzn. nějaká očividná výhoda (i pro laika) tam je.
Mě zajímají lidé, ne to přes jaký protokol se mnou chtějí mluvit.To zní logicky a přirozeně. Ale narazíš na problém, když budeš chtít použít IM na něco jiného než je zabíjení času nebo kecaní o nesmyslech. Až budeš chtít někdy řešit pracovní nebo důvěrné věci, tak zjistíš, že ICQ (a podobné sítě) je nepoužitelné, protože si nemůžeš být jistý tím, kdo všechno tvoji komunikaci čte, nebo jestli si píšeš s tím, s kým myslíš, že si píšeš. V případě Jabberu můžeš šifrovat pomocí GPG* a pak máš jistotu že zprávy nečte nikdo kromě příjemce (ani správce IM serveru) a nebo si pořídíš vlastní Jabber server a pak můžeš důvěřovat i zprávám nešifrovaným pomocí GPG, protože správcem serveru jsi ty sám. BTW: existuje v ICQ něco jako GPG šifrování v Jabberu? Zatím jsem viděl pouze s proprietární/nestandardní řešení, která fungovala jen když obě strany používaly téhož klienta. Kdežto GPG šifrování v Jabberu je standard a nezáleží na tom, kdo má jakého klienta. *) o TLS šifrování kanálu mezi klientem a serverem ani nemluvím, to považuji za samozřejmost.
Kdyby všichni z linuxové komunity daly jasně najevo, že chtějí partnerky jen uživatelky Linuxu - myslím, že by ženy rychle pochopily co se od nich žádá a jak zvýší svojit přitažlivost.A nebo by padly do náručí prvního tupého svalovce s novou Audinou a posměšně by Linuxákům mávaly skrz škvíru v alobalu v okně :o)
$ host -t SRV _xmpp-server._tcp.centrum.cz _xmpp-server._tcp.centrum.cz has SRV record 5 0 5269 kom1.centrum.cz.