AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »Takže. K někomu se možná donesla ta (pro mě) nemilá zpráva, že jsem si omylem smazal /
Proto jsem se jal znovu kompilovat. Trnitou cestou (boj s otcovým NTFS diskem, protože ho grub tvrdě odmítal) jsem se nakonec dostal do nabootovaného systému.
A teď to přichází. Musím používat fglrx 4.443, protože ty novější, které jsou v portage, mrznou hned po spuštění X (a nezbývá než reset). Ty mi však na starém systému až na jeden den (hodně kompilací najednou) nezamrzly ani jednou.
Nyní, stejné nastavení (xorg.conf jsem zachránil), jiné jádro (pokus o podporu TuxOnIce), xorg-x11 ve verzi 7.2 i 7.3 (jinak řečeno, pokus o obojí). Kdykoliv odstřelím Xka, tak zamrznou (99.9% CPU) a nejde je nijak odstřelit.
Je to tak trochu issue do poradny, ale vzhledem k obsáhlosti příspěvku (mám nepřekonatelné problémy s psaním krátkých příspěvků
) jsem to radši postnul do blogu.
Setkali jste se s tím někdo? A pokud ano, jak jste to vyřešili? Předesílám, že akcelerace je nutnost
bez ní bych už rovnou mohl používat ten nejmenovaný zavaděč na hry
Díky všem, kdo poradí.. PS: před postnutím jsem asi hodinu prolézal google, a našel jsem asi patnáct různých možností řešení... Z těch pro mě možných nešlo ani jedno.
Tiskni
Sdílej:
No, mě na gentoo ty nové drivery dost blbly se starým fglrx konfigurákem, zkus ho co nejvíc pročistit, ale pokud máš čistý install, tak se tě to asi netýká. xf86-video-ati ti asi stačit nebude, že? Ještě otázka na závěr, máš CRT nebo LCD monitor? Protože mě nejede na CRT 1152x864@75 (s fglrx, protože nepodporuje Modelines, nebo aspoň ne správně, když je tam nechám, tuhne to) - s opensource drievrem to jede. Divné.
Mohl by to být problém, pokud v tom starém, co používáš pro vygenerování nového s aticonfig, máš nějaké modelines, protože on je zachová, ale pak nepodporuje. Takže je zkus prostě smazat. Otázka je, jestli je to problém s modelines. Jak se to chová? Xka najedou a chcípnou až později, nebo vůbec nenajedou? Mě teda se "špatným" konfigurákem vůbec nenajedou. Ale jak říkám - nevím, jen zkouším střílet od pasu ...