Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Od té doby, kdy jsem veřejně proklínal ICQ, uplynulo už mnoho vody (rozuměj, času). Měl jsem mnoho času na to, abych se rozhodl, a bohužel jsem musel zůstat u ICQ - prostě kvůli tomu, že moje milé slečny Zuzanqa, Linda a Nikolka (a několik dalších ) na Jabber přejít nechtějí. Dva kámoše-windowsáky jsem na Jabber zkonvertoval tak, že jsem je nejdříve naučil na QIP (ještě před Infiem) a časem jsem jim ukázal ono zmíňené Infium. A bez ostatních bych se nejspíš obešel. Ale bez těchto slečen - ne!
Druhou možností, kterou jsem zvažoval, byl ICQ transport. To je sice pěkná věc, ale VIP na jabbim.cz už tak pěkné není - není sice nutné, bez něj se však nesynchronizuje roster se serverem. Takže to je taky málo. Takže jsem nakonec zůstal u Pidgina jako klienta jak pro ICQ, tak pro XMPP.
Dnes večer mi však Pidgin drze oznámil, že jsem odpojen. Pokusil jsem se několikrát o reconnect (po třetím pokusu už jsem čekal, že mi ICQ server pošle do pr**** a dostanu hodinový ban - to se však nestalo). To už jsem se viděl, jak mačkám alt+mezerník (katapult) a píšu "konso..", enter, "centerim", enter. Čekám, čekám, jabber připojen, a bum. ICQ - chyba.
Ihned jsem běžel zapnout mamky PC s Widlema... Ani nevím, co jsem čekal, že zjistím, nicméně QIP mi řekl jen strohou zprávu o tom, že "Služba není k dispozici" nebo tak něco, už si to nepamatuju. Zajímavé je, že jiné ICQ, které jsem používal kdysi na klanové záležitosti, se přihlásilo hned.
Potom, co mě jeden kamarád informoval (přes jabber), že mu taky ICQ nejde, vykašlal jsem se na to, a šel pro změnu hledat jiný XMPP server... Jabbim.cz už právě kvůli transportům nevyhovuje (od té doby, co mám treo, bych chtěl moct chatovat i z mobilu. A Chatopus je nepřekonatelný ) Poradil mi nakonec jiný kamarád - a poradil mi velmi dobře: IsGeek.info. Tak tedy proběhl můj "Přechod z XMPP na XMPP"
Tiskni
Sdílej:
transporty sem zrusil, mam jabber a icq od sebe (aby se nepozrali )