Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Popis siutace:
Rád bych ve firmě nasadil nějaký systém, který by umožňoval tvorbu a editaci tabulek více uživateli.
Souvisí to s mojí snahou nasadit nějaký funkční CRM / ERP systém, který by běžel v Linuxu a mohl být protiváhou
komerčním win řešením. Přestože úspěšně používáme některé moduly z eGroupware, narazil jsem nyní na potřebu
týmové spolupráce při tvorbě a editaci tabulek.
V podstatě by byla vyhovující něco jako google spreadsheet. Ale rád bych, aby to běželo na místním serveru.
Jediné co jsem našel je Zimbra. Ta ovšem není česky (nedělá někdo na překladu?) a nemám s ní žádné zkušenosti.
Omlouvám se, že píšu tento dotaz do blogu. Můj dotaz byl v diskuzi uzamčen a označen jako off-topic s tím, že bude později smazán, nezbývá mi než to zkusit zde (protože se nemám kde jinde zeptat). Tímto dotazem navazuji na svůj dotaz ohledně hledání firemního groupware. Díky za případné podněty.
Update - přesnější popis situace:
Pracuji ve firmě, kde zapisují některá data do tabulky. Dříve do Excelu, nyní do OOo. Tabulku upravuje víc uživatelů. Používáme heterogení síť s opreačními systémy MS Windows a Linux. Uživatelé Linuxových stanic používají NFS, ovšem ke jmenovaným souborům přistupují přes CIFS. Vše funguje poměrně dobře, až na to, že někdy se stane - což nechápu, že se dvěma uživatelům podaří najednou otevřít a editovat tentýž dokumetn. Protože se jedná například o čísla zakázek, je to potom velký zmatek (více zakázek má stejné číslo = velký zmatek..).
Vím, že toto není ideální stav, a jsem nucen ho nějak řešit. Ideální by pro nás bylo najít vhodný groupwarový produkt, který by běžel na linuxovém serveru - asi nejlépe ve webovém rozhraní (kvůli nezávislosti na platformě), který by umožňoval sdílení a editaci tabulek více uživateli bez rizika přepsání záznamů.
Vím, ženapř. CMS Joomla tyto zámky poskytuje, ale potřeboval bych sofistikovanější tabulky - nejlépe aspoň s jednoduchými výpočty. Kdyby byla nějaká lokální verze google spreadsheet - nebo něčeho podobného, bylo by to ideální (mohlo by to být i jednodušší).
Kdybyste měl někdo tip, který by mne alespoň nasměroval směrem k nějakému řešení, budu rád, když mi poradíte. Díky!
Tiskni
Sdílej:
Zdravím, tak jsem se to pokusl prozkoumat. Protože potřebuji, aby mi to běželo na vlastním serveru (ne venku na internetu), vyřadil jsem možnosti, které nejdou lokálně nainstalovat. Pokusil jsem se rozběhnout opengoo a vyzkoušet Zimbru. Zatím jsem ale neměl úspěch.
... tak jsem s tím začal sám a nyní již pokračují druzí
Nicméně můj problém se sdílením tabulek se vyřešit nepodařilo. V Zimbře si vesele dva uživatelé přepíšou řádek a pak se jich to zeptá, s tím chtějí udělat.
To je sice hezké, ale pokud se druhý uživatel rozhodne prvnímu "pomstít", tak mu jeho záznam prostě smaže.. což není zrovna ono :-/