Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tak tu rozcházím VmWare player a narážím na zásadní patálie okoli sítě.
Hostitel - win 7 64bit a host 2 x Ubuntu server 8.10, 1x Cent OS. Vmware player verze 3.12 tzn poslední vydaná. V nastavení sítě ve VmWare mají všichni hosti bridge aby dostávali IP adresy z routeru od ISP a byly na síti (nejen té virtuální) přístupní.
Celý to pěkně šlape až na malý nedostatek a to pokud vypadne napájení switche do něhož je zapojen hostitelský PC či odpojím kabel od LAN v PC tak po opětovném jeho připojení již sítě nejdou a to ani ping. V hostiteli je i při opětovném připojení vše OK. Ifconfig v hostech vypíše totéž co ve stavu když ještě vše chodilo. Ze zajímavosti jsem ještě instalil do playeru stejnojmenný windows i s přídavky pro hosta a chová se to stejně jako s Linux systémama. Tzn adresa zůstane přidělena, vše se tváří jako OK ale nejde pingnout na fyzický stroj a ani z fyzického do virtuálního.
V nastavení adaptérů v hostiteli je vše tak jak bylo vytvořeno při instalaci VmWare a to když to funguje i po tom co už ne.
Jediný možný způsob nápravy je restart hostitele a následně spuštění hostů. Nepomohlo ani zakázat vypínání LAN adaptéru v BIOSu z důvodu úspory energie.
Pro zajímavost jsem nainstalil i Virtualbox s jedním systémem a v něm sítě chodí i po odpojení a opětovném připojení kabelu.
Sorry že to píšu sem, ale do poradny to asi nepatří kvůlivá tomu že je to moc "windows".
Celé to vypadá jakože virtuální LAN adaptét VmNET 1 či VmNET 8 přestane spolupracovat s tím fyzickým. Nesetkal jste se s tímto již někdo ? Jak to napravit ?
Tiskni
Sdílej:
Diky moc.
Virtualni sitovka prechazela na dalsi sitovku co je v PC avsak neni vyuzita. Mozna ji jen stacilo vymontovat a nebo zakazat. Kazdopadne Vase rada pomohla a stacilo nastavit VMnet0 na bridge a vybrat natvrdo sitovku namisto volby "automatic"
K ziskani souboru vmnetcfg.exe: link. vmnetcfg.exe je nutno spustit v C:\Program Files\VMware\VMware Player\ neb vyzaduje nejake knihovny jez jsou v tomto umisteni.
Toto je reseni patalie. Akorat nevim proc vmnetcfg.exe neni k dispozici ve Vmware playeru a pritom je v archivu instalatoru obsazen.
Jeste jednou diky.
Sem se z hostama nadrbal a zacinat znovu se me nijak moc nechce. Nastesti jsem to s pomoci MiCHiho vyresil.
Njn to neni pro mne. Ja jen jako melouch to mam