abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    AbcLinuxu:/ Blogy / / nic /  
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

     

    22.12.2009 07:54 | nic | poslední úprava: 28.12.2018 16:45

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.

           

    Hodnocení: 80 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    otasomil avatar 22.12.2009 08:55 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)

    Mi to prijde, jako by to ani snad necetl clovek.

    Ze by Voice reader ?? . . . ...

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    Jan Drábek avatar 22.12.2009 09:19 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Polovina návštěvníků tohoto portálu přece nejsou lidi :-D
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    tsLnox avatar 22.12.2009 09:44 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    A svojí patičkou to potvrzuješ :-D
    Jan Drábek avatar 22.12.2009 22:15 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Dobrej ;-)
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    |🇵🇸 avatar 22.12.2009 09:43 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Nejsem člověk. ~_^
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Jendа avatar 22.12.2009 13:11 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    On takhle fakt mluví běžně ;-).
    Grunt avatar 22.12.2009 11:30 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Čoveče, ty máš nějaký divný mikrofón. Skoro to z tebe dělá pořádného britského konzervativce. Jinak včera jsem se dozvěděl o HVXC (Součást MPEG-4 Part 3), který je dělaný tak kolem 2 až 4 kbps. Co ho tak na těch 1.2-1.7 kbps zkusit?
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    default avatar 22.12.2009 11:32 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Hele. Ty máš každej tejden novej kodek. Nechceš o tom začít psát seriál? ;-)
    Grunt avatar 22.12.2009 11:40 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Až o tom něco budu vědět, tak klidně. Jinak jsem k HVXC ještě ani nenašel implementaci. Braniburg o tom sice něco píše, ale implementace nikde.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    default avatar 22.12.2009 13:58 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Až o tom něco budu vědět
    Ty s tím naděláš. :-D
    Grunt avatar 22.12.2009 11:44 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    BTW: Jak se pozná, že mám prasečí chřipku? Též jsem nachlazený jak prase.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    22.12.2009 11:47 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Zajdi k reznikovi na odber krve. On ji odnese do takovy bily cimry, tam ji prozenou vselijakejma pristrojema a pak predlozej k testovani. no a pak se ti, co to tstovali vyjadrej, jestli to bylo dobry nebo ne.
    22.12.2009 11:58 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Jastli mi ještě někdo někdy řekne, že "Ostravaci maji kratke zobaky", tak ho asi praštím papučí :D
    22.12.2009 12:22 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Mile děti, ve slově "Ostravak" se piše a s čarkou a proto se vyslovuje dlouze: "Ostravak".
    houska avatar 22.12.2009 13:32 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    |🇵🇸 avatar 22.12.2009 15:28 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Ostravaci maji kratke zobaky. Tuž tak mě flakni tou papuči.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    vencour avatar 22.12.2009 16:19 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)

    Vadí mi na tom, že je to čtené, že je to poznat. Málo ducha a dynamiky v tom pozoruju. Třeba je to cílem? Fakt mi to přijde jako odfláknuté zprávy v televizi. V televizi nevadí mezery v audiu, je tam i obraz jako vycpávka. V podcastu mi to nesedí.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Grunt avatar 22.12.2009 16:22 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    V televizi nevadí mezery v audiu, je tam i obraz jako vycpávka. V podcastu mi to nesedí.
    Lehká pomoc: Audacity -> Efekty -> Ořezat ticho.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    vencour avatar 22.12.2009 16:37 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)

    Dík za info, že "na to něco je". To musim udělat natvrdo, plugin do audaciousu asi neni? Ok, večer zkusim pro tu zvědavost ... autore, nemoh bys to dělat už Ty u zdroje? Třeba by to ocenilo víc lidí? Je to asi jediná vážná připomínka. Dííík tak jako tak. Nevim, jeslti mluviš po Hanácku, ale líbí ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Grunt avatar 22.12.2009 16:41 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    To musim udělat natvrdo, plugin do audaciousu asi neni?
    Však to je plugin do Audacity.
    autore, nemoh bys to dělat už Ty u zdroje?
    Autor to také udělat měl. Chtěl jsem to navrhnout už minule, no na druhou stranu já tam ty mezery považuju za vhodné. Nech se autor nadechne.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Grunt avatar 22.12.2009 16:42 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Však to je plugin do Audacity.
    Jo audacious. Tak to nevím.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Jendа avatar 22.12.2009 16:39 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Když už bude v tom Audacity, tak by to mohl i trochu zesílit (Efekty → Zesílit). Akorát nevím, jak zkomprimovat ten kašel, aby to šlo zesílit ještě víc a zároveň se neoclippoval. Možná kompresor dynamiky? Tak daleko ve studování zvuku ještě nejsem :-).
    Grunt avatar 22.12.2009 16:44 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Když už bude v tom Audacity, tak by to mohl i trochu zesílit (Efekty → Zesílit).
    Normalizace udělá úplně to samé a ještě to v ose posune.
    Akorát nevím, jak zkomprimovat ten kašel, aby to šlo zesílit ještě víc a zároveň se neoclippoval. Možná kompresor dynamiky?
    Přesně ten. Ale kašel by bylo asi líp opravdu vystříhat.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Jendа avatar 22.12.2009 16:57 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Ale kašel by bylo asi líp opravdu vystříhat.
    Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že to tam bylo schválně :-).
    Grunt avatar 22.12.2009 17:02 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Je to možné. Já ho neposlouchal.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Jendа avatar 22.12.2009 17:04 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Já taky ne celé, jenom asi 15 sekund kolem toho kašle.
    22.12.2009 18:52 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    Svého času Rádio Akropolis přebíralo souhrn zpráviček z Roota a poslouchat se to dalo. Bohužel už i jeho web s archivem zmizel, takže těžko přinesu srovnání. Možná někdo ze SH/ČVUT by mohl sehnat.
    22.12.2009 20:21 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje kecy jsou tu zas (abclinuxu.cz podcast)
    kua, je to strasne ticho; aj ked si dam volume na max., tak to pocujem dost slabo (sluchatka)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.