Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
...seš good to go... je to simple.
Twoe, to máš od Stopky?
/etc/rc.d/net-auto-*
FreeBSD
teď jsem nahodil Free Pascal a Lazarus, obě IDE mi odmítají kompilovat/debuggovat.To máš určitě na úkoly... Mně osobně naprosto stačí fpc. Kompiluje se příkazem
fpc zdrojak.pas
a kdejaký editor podporuje zvýrazňováni pascalu.
slackpkg
/slapt-get
na předkompilované balíky a sbopkg
na SlackBuildy (to samý co Archovské PkgBuildy).
Vidím to na přechod na jinou distribuci, nemám nervy furt něco řešit.prave kvuly tomuto jsem dal na notebook ubuntu
O BSD nikdo neuvažuje?
Fedora je taková bezúdržbová a protoze jsem linej si nastavit Arch tak ji pouzivam. Gentoo i Arch mi lakaji si hodit na ntb, velky problem ale je zrovna u ntb kdy vyzaduju nejaky power management a nastavovat ho rucne (vim ze je to jen o prvnim nastaveni) se mi proste nechce. (cpu throtling, LCD dimming, suspend to RAM, suspend to disk...) Lennost je desna vec, Fedora just works
Gentoo je jeste na delsi lokte nez Arch
V Ubuntu se mi na PC, ktere mela babi porad rozes*ralo a pritom jsem do nej vubec nehrabal.
... ale třeba byl problém mezi židlí a klávesnicí ...Nejspíš. Už hodně dlouho se mi nestalo (mám pocit, že se mi to nestalo vůbec), že by se RPM db rozpadla. Ano, že nešel odebrat balíček, to se mi stalo, musel jsem použít speciální přepínače rpm (nebyl to přepínač force, museli se použít jiné) aby se balík odebral, ale byla to nějaká chyba ve spec souboru, kterou pak autoři opravili.
Věci se serou.Vítej v linuxu ...
Mohl bych dat konkretni priklady.Prosím, dej… Na jednom ze dvou strojů jedu i na testingu a žádné větší problémy nemám (možná až na občas padající Kdenlive, ale to jsem 100% stabilně ještě běžet neviděl.)
Tiskni
Sdílej: