Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
pro mě určitě monitor, 24" monitor pověšený na zdi je bezva věc, spousta místa na stole a těch oken vedle sebe :)
a další asi router s wifi.A co by mi asi opravdu změnilo život, by byl konvertibilní tablet se slušnou výdrží, protože tím by se mi opravdu usnadnilo čtení. A4 v PDF vypadají na běžných čtečkách mizerně, telefon/MID je zase moc malý na čtení, normální PC poněkud neflexibilní (vezměte si to na záchod...) a tisknout tisíce stránek je šílenost.Co k tomu říct? Ačkoliv též holduji elektronickým písmenkům, tak v tomhle případě existuje jediné doporučení: papír. Je až neuvěřitelné co papír snese a co vyžaduje. Kdyby Kalašnikov nenavrhnul AK-47, tak by určitě navlhnul papír/knížku. Je o pár levelů níž než elektronické písmenka, takže pod ním jsou už jen fyzikální zákony, max. nějaká nauka o materiálech.
tužka & papír, jo to je teprve tóčo. Nehledě na fakt, že je můžeš zakládat do svazků v šanonu. Jediné co mi a na papíru vadí je odolnost proti vodě (důkaz, že AK-47 a papír jsou dvojčata a vnikli za pomoci stejné myšlenky), ale vzhledem k mé hydrofóbii mě to až tak netrápí.
Ale čistě pro zajímavost: I když vzniklo AK-47, nemělo by to samozřejmě automaticky znamenat, že by se tím vývoj zbraní měl zastavit, takže ti to nemám nijak za zlé. Jen nevinná rada.
Některé věci jsou max. v knihovně v nákladu několika (desítek) výtisků, to je pak blbé.Jak jsem říkal. V případě skript můžeš požádat o další svázání. Je to komplet na jejich režii a jen přibude další svazek papíru do jejich regálů. Ty jen dáváš požadavek. U některých knih jde požádat o přiobjednání výtiskŮ. Já osobně nejradši všechno kupoval (co když to někdy v budoucnu budu potřebovat – no snad to nebudu hledat někde po knihovnách) a zakládal do soukromé knihovničky.
Ale i kdybych si to chtěl vytisknout, znamenalo by to tahání dost papíru navíc v batohu (hodně čtu v MHD a mezi přednáškama, navíc si do skript dělám poznámky na přednáškách/cvičeních). Zkus si srovnat kindle/nook (~1/4 kg, rozměry ~A5) a ~500 stránek A4.To je fakt no. Hustota papíru bude asi jeho jediná nevýhoda. Asi budu jediný magor co sebou tahá kilovou bichli jen tak pro radost (kdyby nebylo co dělat) pořád sebou. Zas o nějaký Kindle bych měl v MHD docela strach. Na poznámky je právě docela vhodný upgrade
tužka & papír.
A když je paper na h***o, tak si s ním aspoň po vykonání potřeby můžeš vytřít… s elektronickou čtečkou už to jde o poznání hůř.Potíž je, že obvykle je použit zcela nevhodný papír.
1. Rozhodně vystřízlivění z "hypu" že potřebuju notebook jako pracovní stroj, jako síťař a sysadmin ho i nyní občas využiju, ale pracovní komfort u výkonného desktopu je k nezaplacení.
2. Přechod na pořádný operační systém.
3. / v tmpfs.
já před chvílí koupil router Asus WL-500gP v.2 a nechápu jak jsem bez něj mohl žít :) - 2x USB - jednou sdílený ext. disk, jednou tiskárna -
- konečně nemusím řešit flashky, cd, nebo mít pořád puštěnej velkej počítač s jeho velkou spotřebou a na něm FTP a kdoví co ještě
Tiskni
Sdílej: