Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nová verze KDE (3.5.3) už klepe na dveře a někteří si ji budou moci užívat již na sklonku tohoto měsíce. Při pohledu na průběžný přehled novinek si mnozí můžou povyskočit.
Vedle oprav mnohých chyb se tentokrát dočkáme i několika vylepšení. Já se například těším vedle bugfixů v khtml na údajné:
- zrychlení renderování fontů v khtml
- přeuspořádání KDE startu za účelem jeho zrychlení
- přidání informací o autorovi příspěvku do RSS čtečky Akregator.
Vlastně posledně zmiňované funkce jsem se už dočkal. Při procházení flameeyesovy overleye jsem narazil na akregator-3.5.2-author.patch a odvážil se ho aplikovat.
Výsledek je následující:
Jak jsou na tom v tomto ohledu konkurenční čtečky .... a na co se těšíte Vy?
Tiskni
Sdílej:
Davide, Ty máš Kde z emerge, to je jako z balíčků? Jsem koukal, že kdybych ho musel - chtěl - kompilovat, tak knihovny od Qt maj snad 4GB?
x11-libs/qt-3.3.6-r1: 487 files, 25 non-files, 30114.849 KBA to mám takovou zkušenost, že vždy ty velikosti přehání (jako kdyby to bral i s tím balíčkem se zdrojáky). Jasně, že si emerguju jednotlivý balíčky, na celý KDE nejsem zvědavej, je tam hromada haraburdí
# du -hs /usr/qt/3 31M /usr/qt/3
Byl tam odkaz na nějaký ftp, dal jsem ho do mc a to ukazovalo až takovou velikost ve statusu (?).
Čili jsem jen něco blbě pochopil.
Hledam teď, kde jsem včera skončil.
# du -hs /portage/distfiles/qt-x11-free-3.3.6.tar.bz2 14M /portage/distfiles/qt-x11-free-3.3.6.tar.bz2
Co tvrdí konstruct ...
Directory/Target | Size | Description --------------------+-------+---------------------------------------------- kde/kdebase | 56MB | Desktop with browser, editor and terminal meta/kdepim-crypto | 68MB | Above plus kdepim and crypto libraries meta/kde | 172MB | All "KDE 3.5.2" packages & dependencies meta/everything | 248MB | Most stable known targets, see next tableTeďka sosam z ftp.muni.cz a dál se uvidí. Dík za odpovědi.
Fajn, tak si po stažení nejdřív počtu, co mne čeká a pak se rozhodnu.
[ ! source-based ]
distro? Porovnat rychlost s předkompilovaným KDE?
Přijde mi to lepší kompilovat. Chtěl jsem novej kwifimanager a když už tak komplet