Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Reakcia c.2: Predpokladam, ze na nakupy teda vysle Teba. Je tak?
Ale oni stejně přišli - ze zvědavosti.Ne, to nebylo ze zvědavosti (až na pár vyjímek), takhle se bohužel chová tento národ.
Docela mě překvapila většina reakcí. S tímto filmem mám několik zásadních problémů, i když přiznávám, že jsem ho neviděl celý.
1) Můžete si to zdůvodňovat jak chcete, ale tohle byl podvod (i když asi ne v právním slova smyslu) na obyčejné lidi. A to hlavně na ty chudší, kteří opravdu nemají peněz nazbyt. Mě by na podobný výprodej také nikdo nedostal, ale hodně lidí opravdu kouká na každou korunu. A také by mě zajímalo, kolik z vás by se chytilo, kdyby někdo udělal podobnou fintu třeba na výprodej počítačových komponentů za příznivé ceny atd.
2) Dále mi vadí, že tvůrci svůj film prezentují jako dokument, ale přitom si neváhají skutečnost upravit - viz. upoutávky, kde jsou pronásledováni a zmláceni davem. Filmaři prostě mají poněkud "kreativní" vztah k pravdě.
3) Ovšem nejvíc mi vadí, že tuto šaškárnu částečně zaplatili i daňoví poplatníci. Argument, že stát utrácí peníze i za mnohem horší blbosti, neobstojí. Udělat si zábavu za státní peníze, to je pro mě vrchol drzosti a arogance. Doporučuji rozhovor s tvůci na Rádiu 1, obzvlášť vypečené je jejich vysvětlení, že nešlo o státní peníze, ale o peníze, které vybírá stát. Také bych byl rád, aby mi stát přispěl pár milióny na mého koníčka, ale asi nejsem dost drzý, abych si to dokázal zařídit.
nejsem dost drzý, abych si to dokázalPrávě před několika dny jsem přemýšlel, že možná má-li mít projekt úspěch, tak se asi musí jít nekompromisně za cílem a nebrat si moc servítky a mít odvahu do něčeho jít. Ale opravdu jsem jen tak přemýšlel. Navíc jsem ještě moc zkušeností nemám.
Navíc to vyžírkům zjevně nestačí a lobbují za zvýšení odvodů z lístku do kina a dokonce chtějí poplatek z půjčovného VHS a DVD.A proto do kina a do půjčoven nechodím, DC a BitTorrent to tak nějak zařídí.