Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
A hugely complicated, dynamic metal 'symphony' thing...mainly instrumental...(except for the choir vox type shit) 72 minutes I've already started it, and it's far over the top...the most complex thing to date.Instrumentální metalová symfonie – věc, po které toužím už nesmírně dlouho. Snad to bude taková pecka, v jakou doufám. Jestli na to někdo má, tak Mistr Devin Townsend.
Tak mě tehdy okouzlila, že jsem ji odmítnul stahovat a poslouchat z empétrojek a budu jeho alba poctivě kupovat.Tohle bylo myšleno tak, že si obvykle album poslechnu třeba ze stáhnutých empétrojek, a až pak se rozhoduju o koupi. Tady jsem ale tak přesvědčen o hudební kvalitě, že nemám žádný strach kupovat rovnou.
Ano, VESA je pomalá, ale v konzoli to zase až tak nevadí.Docela jo, šéfe. Divil by ses jak to dovede např. protáhnout kompilaci. Kdyby tak někdo portnul vesafb-tng na amd64.
screen
, ale tomu jsem zatím nepřišel na chuť.
Proč řachaj Xka při kompilaci OOo?Tak může se stát, že je třeba je shodit a nebo zešílej... prostě problém. A vždycky se to samozřejmě stane tehdy, když se to hodí nejmíň.
Ale i když nepůjde jenom o kompilaci, tak je tu stále to, že když nvidiafb nefunguje, tak nic jiného než vesafb nezbývá.No, to je pravda. Proto sním o portu vesafb-tng
Tiskni
Sdílej: