Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
S podzimem to přichází. Dobře známý lepkavě mazlavý pocit nezdaru. Je lidstvo předurčené k zániku? Odpověď zní: "pochopitelně!" Více v dalším dech beroucím občasníku s kandidaturou na derniéru.
Aneb, až do odvolání zavřeno. Za a) musíme doma dohrát Hru, za b) mne to tak nějak prostě venkonc…
Po letech přátelského hostingu u pana Petra, přesunul jsem zásadní doménu na Lomův ýbrstroj se širokým spektrem rafinovaných služeb. Panu Petrovi veřejně děkuji z celého svého širokého srdce, a zároveň slibuji, že se jednou zastavím s lahví.
Přesun následovalo monstrózní zeštíhlení, protože web stejně nemá cenu, takže jsem tam nechal jen to nejnutnější.
Kdysi, poměrně nedávno, ale dost dávno na to, abych to hledal, jsem tu popisoval problémy s obstarožním hardwarem. Zároveň jsem žádal o pomoc, anžto se v tom prd vyznám. Všem zúčastněným děkuji. Jejich návrhy pan Prasnice, můj Velký Vezír v otázkách HW, zanalyzoval, zahodil a sestavil stroj nový, kromobyčejně nabušený.
Nyní velebme pana Prasnici.
Přesnou konfiguraci stroje vám nepovím, anžto si ji nepamatuji, a zjistit ji nemohu, neb stroj je z 98% času okupován nejdražší polovicí, která může konečně hrát hry, a v půl páté ráno se do postele plížit měkkým krokem kočičí bojovnice.
O tom jsem ale vyprávět nechtěl. Chtěl jsem vytrhat pejzy tvůrcům operačních systémů. Vlásek po vlásku, aby to hodně bolelo.
Disclaimer: následující text je subjektivní. Jestliže komukoli připadne, že lžu, nebo že jsem hloupý, pak nemá pravdu. "Moderní" operační systémy jsou skutečně na hovno. Bez výjimky.
Ostatní tak nějak šlo hned napoprvé, páč to neinstaluju, ehm, poprvé.
Ano, je to tak. Okolnostmi donucen, zakoupil jsem sobě druhou verzi MS Windows v životě. Skok nevídaný. Předpokládaný pocit zmaru z koupě se dostavil až v luxusním restauračním zařízení "U Starejch Hadrů", kdy se na mne sesypala místní hráčská enkláva, "že jsem dement, protože widle se nikdy nekupujou, protože jsou naprd a tak vůbec. Prostě nikdy nesmíš dát Majkrosoftu ani korunu."
Jak vidno, moc se od verze 3.1 nezměnilo. Snad kromě stability OS, kterou zatím hodnotím kladně. Inu, na prázdném systému s jednou hrou by byly pády na pováženou.
Nevím, jestli je to podzimem, nebo obecnou degenerací lidu, ale poslední dobou se ten internet nedá číst. Lidé jsou hovada. Už i u snídaně si přelětnu jen Wulffmorgenthalery. Na víc nemám letoru.
Tak na jaře na možnou shledanou.
Hit týdne: Devin Townsend - Ziltoid The Omniscient
Průser týdne: David Koller. Chlape, nesnesu tvůj styl zpěvu. Opravdu. I kdyby mne 37 slečen přesvědčovalo, že jsi skvělěj.
Tiskni
Sdílej:
A hugely complicated, dynamic metal 'symphony' thing...mainly instrumental...(except for the choir vox type shit) 72 minutes I've already started it, and it's far over the top...the most complex thing to date.Instrumentální metalová symfonie – věc, po které toužím už nesmírně dlouho. Snad to bude taková pecka, v jakou doufám. Jestli na to někdo má, tak Mistr Devin Townsend.
Tak mě tehdy okouzlila, že jsem ji odmítnul stahovat a poslouchat z empétrojek a budu jeho alba poctivě kupovat.Tohle bylo myšleno tak, že si obvykle album poslechnu třeba ze stáhnutých empétrojek, a až pak se rozhoduju o koupi. Tady jsem ale tak přesvědčen o hudební kvalitě, že nemám žádný strach kupovat rovnou.
Ano, VESA je pomalá, ale v konzoli to zase až tak nevadí.Docela jo, šéfe. Divil by ses jak to dovede např. protáhnout kompilaci. Kdyby tak někdo portnul vesafb-tng na amd64.
screen
, ale tomu jsem zatím nepřišel na chuť.
Proč řachaj Xka při kompilaci OOo?Tak může se stát, že je třeba je shodit a nebo zešílej... prostě problém. A vždycky se to samozřejmě stane tehdy, když se to hodí nejmíň.
Ale i když nepůjde jenom o kompilaci, tak je tu stále to, že když nvidiafb nefunguje, tak nic jiného než vesafb nezbývá.No, to je pravda. Proto sním o portu vesafb-tng