Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak tu mám jeden úkol, naprogramovat věcičku, která bude umět ořezávat z velkejch TIFFů černý a bílý nedůležitý okraje. Chtěl bych se s váma poradit, jak na to, třeba někoho napadne nějaký vylepšení
Jedná se o to, že tu mám naskenovaný negativy kde je v levo a v pravo černej velice nepravidelnej pruh a nahoře a dole to stejný v bílým. A jak se těch pruhů co nejlépe zbavit s tím, že bych měl umět vypočítat, jak to nejlépe říznout a přitom ztratit co nejmíň ze samotné fotky.
Dále program nemusí být 100%. Když si nebude jistej, tak to raději neořeže a taky by měl umět dávkovej režim, pustím ho na adresř a on ořeže co bude umět a druhej režim, kdy dycky nabídne ořez a uživatel si to bude moct upravit. Ty další věci sou už docela fpohodě, nejhorší bude práce s velkým tiffem a zjišťování, kde to mám oříznout.
Vymyslel jsem to tak, že bych mohl dycky jít od hrany obrázku (jedno který) a sledovat, kdy skončí černý/bílý pixely a ten bod si zaznamenat do nějakýho listu. Potom projít celej seznam a vyřadit extrémy a mezi tím zbytkem vypočítat nějakou lineární křivku. Nejhůř se mi asi bude dělat ta křivka. Co vy na to? je to reálný a nebo to mám rovnou zahodit a nebo existuje už něco speciálně na tuhle situaci vymyšlený? Jinak hodlám to provést v C++ a QT4.
PS: a pokud se schovávaj u vás na disku a nebo v záložkách zajímavý věci týkající se tohoto témata, tak sem s nima díky
Tiskni
Sdílej: