Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Původně jsem se tu chtěl rozepsat podrobně o konfiguraci, ale vzhledem k tomu, že u každé konfigurovatelné položky je vyčerpávající popis v češtině, tak zde zmíním jen věci, které nejsou na první pohled patrné atp.
Konfigurace - stránky a server:
Budete-li měnit používanou sadu na jinou než ISO8859-1, což předpokládám, že ano, pak je třeba změnit tuto sadu i v šablonách použitých pro web. Je to z toho důvodu, že Etomite posílá znakovou sadu jak v http hlavičce, tak i v dokumentu samotném a na některém hostingu hlásí php chybu "headers already sent".
Položka "Název stránky" je vlastně to, co se bude objevovat v title tagu.
Číslo výchozí stránky předpokládám měnit nebudete, číslo chybové stránky (404) je v standardní instalaci 6.
Doporučuji defaultně zapnout položky "Přednastavené publikování", "Ukládání do cache" a "Přednastavené vyhledávání" přepnout na ano, nebudete pak muset u každého nového dokumentu toto měnit.
To by tak asi bylo ke konfiguraci všechno, zbytek je vcelku jasný z popisů jednotlivých položek. Připomínkám se ale nebráním ;o)
Připomínky (klady i zápory):
Pro dnešek stačí, připomínky vítány ;o)
Tiskni
Sdílej: