Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Ze Firefox zere pamet, tak to nejsou chyby, s kterymi by se "bohuzel" nedalo zit. Neprijemne, ale chodi to.
Horsi veci, co jsem nasel behem par let, ale mozna uz opraveno:
1) u elementu <textarea /> v takovemto tvaru s Vam zobrazi zbytek html kodu do konce html stranky v texaree. takze nejake xslt transformace nasledne generuji neco, co firefox korektne nezobrazi. Staci, kdyz do textarey nedate v transformaci hodnotu. A pak generujte xhtml...
2) OSCP validace certifikatu - je -li certifikacni autorita self signed, tak dojde k zacykleni a stranka se nezobrazi. Delalo to a mozna dela na forpsi.com pres https.
3) SSL certifikat sice podle hlasky naimportujete uspesne, ale neni nikde videt v prehledu certifikatu.
Ale v TOP-TEN chyb u me vede OpenOffice, kdy 9 a 12 -ti hranna hvezdicka v openxml se zobrazi stejne..... A takovych srand je tam vice.
gf
u elementu <textarea /gt; v takovemto tvaru s Vam zobrazi zbytek html kodu do konce html stranky v texaree. takze nejake xslt transformace nasledne generuji neco, co firefox korektne nezobrazi. Staci, kdyz do textarey nedate v transformaci hodnotu. A pak generujte xhtml...
Tak HTML nebo XHTML?
lol, dobry, treba se ty zbyvajici hrany pohybuji kdesi v imaginarni rovine :D
u elementu <textarea /> v takovemto tvaru s Vam zobrazi zbytek html kodu do konce html stranky v texaree. takze nejake xslt transformace nasledne generuji neco, co firefox korektne nezobrazi. Staci, kdyz do textarey nedate v transformaci hodnotu. A pak generujte xhtml...To samé je třeba i u <title />, což je něco, co třeba leze z OpenOffice.org. IE a Firefox to zvorají.
1) u elementu <textarea /> v takovemto tvaru s Vam zobrazi zbytek html kodu do konce html stranky v texaree. takze nejake xslt transformace nasledne generuji neco, co firefox korektne nezobrazi. Staci, kdyz do textarey nedate v transformaci hodnotu. A pak generujte xhtml...Ještě někdy na přelomu roku jsem na to narazil, když jsem ladil webík na školní projekt. Od té doby ale FF používám minimálně, tak nevím, zda to je opravené. Jinak poté, co jsem zjistil, že FF se zhruba třemi oušky kolem bere 175 MB RAM a Konqueror či Arora s těmi samými do 70 MB, jsem začal dávat přednost jim. Alespoň v KDE, tam má Konqueror navíc přínos v lepší integraci s ostatními aplikacemi.
Ja si myslým, že to s tou pamäťou nie je až také zlé. 4 doplnky, 9 zásuvnývch modulov a 34 otvorených tabov <300MB.
Možno že po čerstvom štarte žerie oproti Konqeroru nepomerne viac, ale s pribúdajúcimi tabmi rastie využitie pamäte dosť pomaly.
Myslím, že je důležitější, jak se s prohlížečem pracuje a co a jak v něm jde dělat, než to porovnat podle jednoho parametru při startu.
tahle stránka u mne MF zcela přetíží, Opera bez větších problémů:
http://www.mbank.cz/blog/article.html?id=114
Můžete zjistit, jak dlouho trvá načtení diskuze u vás v Opeře? Mně to na 15 sekund zamrzne, a pak se to ještě nějakou dobu cuká. Celkem 25 sekund.
Podle toho bych mohl odhadnout, jak dlouho mi to bude trvat ve Firefoxu.
Nicméně diskuze v javascriptu – to je hrůza.
Nicméně diskuze v javascriptu – to je hrůza.To jo, zhovadilost.
FF 3.0.8 na Ubuntu 9.04 v pohodě, +10MB, jinak FF jede 3 hodiny, otevřeny různé stránky do max 10 tabů, zatím to sežralo 94MB (220MB virtualní)
Firefox 3.0.8, Gentoo 64 bit, načtení a zásek na cca 2 sekundy. Hotovo, žádný další problém nepozorován.
No podla mna vacsina z toho je cache a to proste nieco zere (hlavne obrazky). Bez nej by to bolo dost pomale, ja mam teraz uz tyzden (pc suspendujem) okolo 100M, ale to je pod win. Posledne som resetoval ked zral okolo 600M. Tiez sa to zacne boptnat ked tam clovek otvara flashe, javy a pdfka.
Na Ubuntu 9.04... Třeba na tv.nova.cz/... nějaký ten seriál ve Flashi... Všiml jsem si, že Firefox žere třeba cca 25% CPU a Xorg 70% (někdy oba míň a k tomu gnome-system-monitor 50%)... A pak se doberte k reálným výsledkům... Asi není všechno vina Firefoxu, něco shnilého je i v Xorg (nejen v Ubuntu, i na Open SUSE, i v KDE distrech - NO FLAME).
Ale... Na stejné sestavě se Seamonkey seká o poznání méně, na OpenSUSE se Firefox seká neznatelně, v KDE(4.2) se seká úplně všechno..
Tiskni
Sdílej: