Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Předpokládám, že jste ve své reakci použil hodně nadsázky, tak vás nebudu chytat za slovíčka. Já jsem přešel od ATi k nvidii, a rozhodně si nestěžuji. Ani když narazím oči na displej, nenajdu nějaké chyby. Vím, že před lety bylo známou skutečností, že karty ATi mají lepší obraz než nvidie. Sám jsem měl (pod Win) kdysi nesrovnatelně lepší obraz s ATi 3D Expression+ TV (moje první grafika) než kamarád s jakousi tehdejší GeForce. Ale doba se mění, a nedávno jsem četl test, kde borec dělal srovnání podle kvality obrazu a kupodivu na celé čáře zvítězila nvidia. (Samozřejmě těžko posuzovat objektivitu někde nějakých testů, ale byl to docela rozsáhlý test s fotografiemi detailů, a aspoň to, co nafotil, bylo dost jednoznačné)
Ještě dotaz na konec: použil jste s tou nvidií nativní rozlišení vašeho displeje??? (možná si teď pomyslíte, že nejste takový debil, abyste používal jiné rozlišení, ale stát se může každému)
Hezký test a krutá pravda, že se tam nvidia moc nevytáhla. Pokud bych se ale vrátil k původnímu tématu (DVI vs. D-SUB), tak i tam mají podobný názor, který jsem výše prezentoval:
Pokud tedy máte nějaký takový obdobný CRT monitor ... zvažte, zda se obou zmiňovaných GeForce raději vyvarovat. Pokud však doma sedíte u nějakého LCD, ideálně pak připojeného přes DVI, pak vás tato otázka nemusí nijak trápit. - tato věta se týkala klasického 2D zobrazení
Tiskni
Sdílej: