Organizace Free Software Foundation Europe (FSFE) zrušila svůj účet na 𝕏 (Twitter) s odůvodněním: "To, co mělo být původně místem pro dialog a výměnu informací, se proměnilo v centralizovanou arénu nepřátelství, dezinformací a ziskem motivovaného řízení, což je daleko od ideálů svobody, za nimiž stojíme". FSFE je aktivní na Mastodonu.
Paramount nabízí za celý Warner Bros. Discovery 30 USD na akcii, tj. celkově o 18 miliard USD více než nabízí Netflix. V hotovosti.
Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.
Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.
FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.
Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy
… více »Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.
Reseni je jednoduche, staci nainstalovat tri balicky s patchem pro cleartype. Na http://aur.archlinux.org/packages.php hledejte "cleartype". Vyjedou tri balicky (cairo, freetype a libxft) s timto patchem. Z nejakeho duvodu neni tento patch zaclenen v defaultni instalaci. Asi muzeme podekovat patentum.
Pak staci stahnout tarball, prikazem makepkg vytvorit balicek a ten nainstalovat. Protoze se mi ale nepodarilo pacmana primet aby napred odinstaloval drivejsi verzi, proste jsem balicky rozbalil do systemu.
Po instalaci opatchovane libxft spadly Xka, takze je to dobre delat v konzoli.
Subjektivni rozdil je obrovsky, nevidim zadne barevne artefakty a pisma jsou perfektne ostra. Mam obycejne 17" lcd. Pokud vas pod Archem trapi fonty doporucuju zkusit.
A nakonec screenshot
Tiskni
Sdílej:
Předpokládám, že jste ve své reakci použil hodně nadsázky, tak vás nebudu chytat za slovíčka. Já jsem přešel od ATi k nvidii, a rozhodně si nestěžuji. Ani když narazím oči na displej, nenajdu nějaké chyby. Vím, že před lety bylo známou skutečností, že karty ATi mají lepší obraz než nvidie. Sám jsem měl (pod Win) kdysi nesrovnatelně lepší obraz s ATi 3D Expression+ TV (moje první grafika) než kamarád s jakousi tehdejší GeForce. Ale doba se mění, a nedávno jsem četl test, kde borec dělal srovnání podle kvality obrazu a kupodivu na celé čáře zvítězila nvidia. (Samozřejmě těžko posuzovat objektivitu někde nějakých testů, ale byl to docela rozsáhlý test s fotografiemi detailů, a aspoň to, co nafotil, bylo dost jednoznačné)
Ještě dotaz na konec: použil jste s tou nvidií nativní rozlišení vašeho displeje??? (možná si teď pomyslíte, že nejste takový debil, abyste používal jiné rozlišení, ale stát se může každému)
a test jsem našel. Ale zato se teď hrabu metr pod zem a raději ještě za roh. Asi jsem po té dovolené nějaký přepracovaný. S něčím se mi to spletlo, ten test rozhodně nebyl jednoznačný pro nvidii - tímto se omlouvám (nebyl ale jednoznačný ani pro ATi). Jinak tedy je zde: http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=620&num=1
Hezký test a krutá pravda, že se tam nvidia moc nevytáhla. Pokud bych se ale vrátil k původnímu tématu (DVI vs. D-SUB), tak i tam mají podobný názor, který jsem výše prezentoval:
Pokud tedy máte nějaký takový obdobný CRT monitor ... zvažte, zda se obou zmiňovaných GeForce raději vyvarovat. Pokud však doma sedíte u nějakého LCD, ideálně pak připojeného přes DVI, pak vás tato otázka nemusí nijak trápit. - tato věta se týkala klasického 2D zobrazení
)