Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Lide s notebookem si pod praci asi predstavuji serfovani po webu a psani emailu.
Už to zaznělo. Proč ne? Pokud několik hodin vyřizuji emaily, sháním informace, opravuji web... tak bych to snad nazval prací. Stačí mi na to Acer 1,5GHz, 256MB. Už dva roky věrně slouží, třeba mu to vydrží.
Klávesnice mi docela vyhovuje, jediný co mi vadí jsou přechody z noťase na velkej, to pak mlátim vedle. Ani s koukáním na obrazovku problém nemám. Nosím ho v batohu na zádech. Nosíval jsem na zádech často i 30kg, tak mi to nepřijde.
Vymenil jsem desktop za notebook pred necelym rokem a nemuzu si na nic stezovat... Pouzivam ho na praci, zabavu a dalsi veci a nesetkal jsem se s tim, ze by mi na nem neco vadilo... A i nekdy pri celodenim datlovacim maratonu me ruce vubec neboli...
IMHO hodne zalezi na zvolenem rozlozeni klavesnice, ja si vyhral HP (na IBM nebo Dell jsem nemel, tak se mi to zdalo jako hodne muziky za relativne malo penez) s klasickym rozlozenim klavesnice.
Levy Ctrl uplne vlevo, usporadani insert/delete/home/end/PG Up/Pg Down jako na klasicke 104kove klavesnici...
Jenom numericka klavesnice neni a ta me zase tak moc netrapi, jelikoz cisla moc nedatluju a pisu pres anglicke rozlozeni klaves...
Powered by MAC OS X
notebookovým diskům
Tiskni
Sdílej: