V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Ne, nebojte se Každopádně koukám, že s oficiálním otevřením blogů dojde k citelnému navýšení počtu blogujících.
Objevují se tu koukám na pohled zajímavé věci. Na první pohled mě zaujal blog Python, přeji autorovi (a hlavně sobě ) hodně čtivých zápisků. Na druhou stranu se tu objevují autoři, pro které je pravděpodobně otázkou cti uzavřít svůj příspěvek do co nejexotičtějšího tagu (jestli kvůli tomu Leoš zavede filtraci tagů jako v komentářích, tak vám za to pánové pěkně poděkuju). Nemyslím tím samozřejmě Dejmovy taháky, to je pěkná věc
Takže prostě a zkrátka, absolutní počet zajímavých blogů se samozřejmě určitě výrazně zvýší, ale relativně jich vzhledem k celkovému počtu blogů tady na abc bude méně než doposud. Takže si mezi nimi budu muset vybírat. Jenže RSS čtečtu používám jenom Sage pro Firefox a to jenom abych zjistil jestli je někde něco nového, jinak ji používám dost nerad.
Takže nějaké nápady? No, asi budu raději předpokládat, že autory, kteří neprojdou přirozeným výběrem kvality to po čase přestane bavit (ano, už mám taky sbaleno ).
Tiskni
Sdílej: