Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Když se tu strhla taková krásná diskuse o středních školách, vydám jednu šuplíkovou záležitost, kterou jsem napsal ve slabší chvilce, jakých mám poslední dobou výrazně víc než těch silných Jenom jako takové doplnění a pro lepší představu…
Radujte se, neboť Evolution 2.6.0 je tu. Při této příležitosti mi to nedá ukázát vám tento odkaz, aneb dlouhá story o jedné chybě. Nicméně tentokrát to skončilo happy-endem, tak jdu shánět kapesník na slzy :-)
Jak se tak blíží plánované vydání FC5, daly by se uzavírat sázky o kolik dní se protentokrát skutečné datum vydání zpozdí oproti plánu :-) test2 měl třeba vcelku značné zpoždění. Vydání ostré verze bylo u FC5 plánováno na 15. března, nyní bylo odloženo o pět dní. Jako malou náplast vývojaři slibují, že tam aspoň budou moci zahrnout zcela finální GNOME 2.14 (budou-li změny dostatečně malé :-)). Jeho vývojáři se plánu drží :-)
Zajímalo by mě, jestli se ten druhý termín stihne, spíš bych řekl, že ne :-) Ale aby tohle nevypadalo jako ošklivá nekonstruktivní kritika, uznávám, že v té nové Fedoře bude přeci jen nějaké to vylepšení, tak se to dá chápat.
Dnes spíš jenom do diskuse. Ábíčko si slovy zadejte hodnotu vynucuje titulek zápisu, ale to je těžký něco vymýšlet, když zápis hodnotu nemá
Semtam (nebo také skoro pořád, záleží nakonec na úhlu pohledu) se porůznu na internetu objeví diskuse, zdali je vhodné psát uživatelské aplikace v Céčku nebo už tomu dáno odzvonilo a hodí se to jenom maximálně do kernelu (které už různé skupinky taky iniciativně začínají tvořit v lecčems). Není důvod to vyvolávat znovu, ale taky není důvod proč to neudělat
Má někdo tušení, co můžou nějací blbečkové z jihovýchodní asie chtít na mém UDP portu 13437 13743??