Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
[pasmen@nyx ~]$ du -sh .evolution/ 1.2G .evolution/Mne se zase vcelku libi, ze to mam v home, o kterem jsem na 100% presvedcen, ze ho muzu kdykoliv jakkoliv promazat. Radeji budu mit zapraskany home, nez rozhazene _moje_ soubory po celem disku nekde ve
/var
.
/var/cache : Application cache data Purpose /var/cache is intended for cached data from applications. Such data is locally generated as a result of time-consuming I/O or calculation. The application must be able to regenerate or restore the data. Unlike /var/spool, the cached files can be deleted without data loss. The data must remain valid between invocations of the application and rebooting the system. Files located under /var/cache may be expired in an application specific manner, by the system administrator, or both. The application must always be able to recover from manual deletion of these files (generally because of a disk space shortage). No other requirements are made on the data format of the cache directories. Rationale The existence of a separate directory for cached data allows system administrators to set different disk and backup policies from other directories in /var.Jinak kandidáty pro mne hledá du - pragmaticky mne malé věci tolik nezajímají.
Application Data
, něco v Data aplikací
, potom v Local Settings/Data aplikací
, potom třeba v UserData
, případně ještě v jiných adresářích.
~/.kde
Tak já vidím důvod celkem jasný - aby se nemlátily ty soubory mezi sebou a třídit pak takový bordel, to by byla pak práce pro frajera..proč by se měly mlátit mezi sebou a proč by to měl být bordel, který je potřeba třídit, pokud by byl nadefinován společný způsob?
Ostatně.. např. Opera si udržuje svou cache ve svém chlívku (jako každý slušný program) a dočasné soubory co stahuje frká do tmp.
Naopak za zvířecí považuji způsob jak to dělá KDE, které zahrabává tyhle adresáře extra pro každou aplikaci hluboko do adresáře ~/.kde
nerozumím, co tím chtěl básník říci? jaký je rozdíl mezi tím, jestli Opera ukládá do .opera a KDE do .kde?
uživatelům nic nezakážu pouštět, jenom prostě "nedůvěryhodný" program nebude smět zapsat do cacheA to prosím zajistíme jak?...
lepšie by i tak snáď bolo open (filename, flags | O_CACHE)
(a to je asi tak všetko, čo si k danej téme momentálne viem predstaviť)
(a to je asi tak všetko, čo si k danej téme momentálne viem predstaviť)Jinými slovy víš o tom kulové a jen tak plácáš. Děkujeme mnohokrát, že nám tu zaplácáváte diskusi planými žvásty.
/tmp/${USER}/${NAME}a s příslušně nastavenými právy. Eventuálně, pokud bych trval na tom, aby měl každý svůj bordel ve svém chlívku..
~/tmp/${NAME}
/var/cache/users/$USER
by se vytvořil s právy 700 hned při založení uživatele. Co si tam pak udělá (resp. jeho aplikace) pod ním, to už je jeho problém. Z navrhovaných variant mi to připadá nejschůdnější řešení, jen donutit aplikace, aby to používaly - u open source to nebude problém, s closed source by to asi bylo horší.
u open source to nebude problém, s closed source by to asi bylo horšíIMHO ujednotit a pretlacit do LSB (pripadne spravit na to nejake kniznice) a pojde to
Ja by som radsej preferoval mu davat prava iba na adresar Home, nikam inam by explicitne prava mat nemal - ostatne riesi prislusnost do skupiny.
Co třeba mailbox?
dobre navrhnutá (a nakódená) libka je hodná tisícov slov
/dev/null
Tiskni
Sdílej: