Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nože prezraď, aký máš k tomu notebooku zdroj (koľko Wattový)?
když jsem instaloval (no, spíš jsem se o to jen pokoušel) tenhle tejden na Gentoo KDE 4.3, tak mi v jednu chvíli dosáhla teplota kritický úrovně, který je nastavená na 100°C a vypnul se. Když jsem notebooka nechal vystydnout a pokračoval jsem v emergi, pustil jsem si watch s příkazem sensors (kontrola teploty) a vypozoroval jsem, že při zátěži se teplota pohybovala mezi 80° a 90°C (jakmile se to dostalo na 90°, tak se větrák roztočil na max a zchladil jádra)...
tohle je starý Core 2 Duo 1,66GHz.
skoda, ze nepodporuju CORE 2 ULV :(
Není, to je ještě celkem málo...
ono asi zálezí na konkrétní řadě a účinnosti chlazení.
U staršího HPčka sem měl teplotu v klidu na 45 a při zátěži bez přídavného chlazení (průvan pod notebookem) lezla přez 80.
Teďka u T60 neklesne pod 40 a nepřeleze 60. A co jsem vypozoroval, tak v linuxu zatím najvíc topí grafika (atina). Jinak pod win ten odběr v klidu klesá pod 15W
No, snížit odběr při zatížení ani tak nepotřebuji, spíš ten odběr v klidu, se současnými 13 Watty mi to vydrží jen 3 hodiny pohodlné práce :(
Jak již bylo uvedeno přede mnou - občas zkalibrovat. U nové baterie stačí 1-2x za rok, pak o něco častěji. A stáří "baterie" se nepočítá od koupě, ale od datumu výroby těch článků.
Taky mi to furt hlásí, že má 95-100%, ale pak jsem zjistil, že 100% ukazatele znamená 65% původní kapacity
Hmm, moje lenovácká to dělá automaticky. Po 2 letech denního používání 80% reálné kapacity.
Tiskni
Sdílej: