JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Zdravim
Nemám rád fedoru!
Kamarád chtěl pomoct rozjet poštu na Fedoře.
Dnes to bude krátké a naštvané, zato s diakritikou. Sice na to moc času nemám, ale jelikož mi na Slackwaru už nekolik let k veliké spokojenosti jede Postfix ve spolupráci s Courier-IMAPem, takl jsem si řekl že mu to tam hodím taky.
Postfix měl yum v repozitáři, to by bylo asi dost divné kdyby něměl, ale ne tak Courier-imap. Vůbec nic od Dourieru, pouze "cone", což ani nevím co je. Courier-mta nikde, authlib nikde, imap nikde, nikde nic. Šílená distribuce, neobsahující nejrozšířenější imap server.
Balíček jsem našel nějaký prehistorický, tak jsem radši šáhl po zdrojácí. (Nyní třikrát fuj a odplivnout!) Courier-imap nejprve začal řvát, že se nehodlá konfigurovat pod rootem a konec, ok, takže kde na síťovém routeru vememe jiného uživatele? No nakonec se našel nějaký systémový co měl shell /bin/bash. Configure teď pro změnu začal řvát proč to kompiluju na fedoře, když můžu vytvořit RPM balíček a konec, jen link na návod. V návodu bylu "rpmbuild" nebo rpm "-ta". Ani jedno nefungovalo. No po chvilce googlení jsem rpmbuild našel v balíčku fedora-rpmdevtools.
No dobře, pomalu ale jistě se to blížilo po krůčkách kupředu. Rpmbuild zakřičel několik závislostí, ty jsem mu yumem předhodil a nakonec chtěl i Courier-authlib (nečekaně..), takže jsem rpmbuild poštval na courier-authlib, zase chtěl horu závislostí a nakonec se ůspěšně vytvořilo několik RPM balíku, z nichž jsem nainstaloval ty co jsem potřeboval ( na výběr je mysql, ldap, postgre,...).
V tuto chvíli se kompiluje už Courier-IMAP, tak mi držte pěsti. Díky.
Nemám rád fedoru!
Zdeněk
Tiskni
Sdílej: