Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
A přitom to o moc víc než ncurses nenabízí.Tak jsme se zasmáli
vybraly?Moc dam se zde nevyskytuje, tak se asi nic moc nedozvíš.
vim ~/.emacs
Jak je to s licencováním Gtk/Gnome framewotku nevím, ale existují komerční aplikace (resp. closed source) které Gtk/Gnome používají od boku třeba Acrobat Reader od Adobe, takže to určitě jde.(rejp: těch pár vteřin s googlem jste obětovat mohl) LGPL a licenci pokud vím, sdílí i bindingy, takže je možné bezplatně využívat i v uzavřených aplikacích napsané v jakémkoli (téměř) jazyce.
Asi by byla blbost napsat komerční aplikaci jako frontend/backend s tím že by backend byla ta komerční část a frontend by byla jako open-source napsanaá v QT... doufám že chápete jak to myslím...Podle mne to zas takova hloupost neni (viz muj prispevek vyse), protoze bezny uzivatel si toho ani nevsimne (kdyz se to dobre udela) a u profesionalu si tim naoak splhnou (napr. dobry backend bude mozne pouzivat ve skriptech a podobne). Jedina nevyhoda, ze pro urcity typ aplikaci se muze stat komunikace frontend/backend uzkym hrdlem (spis v dusledku latenci nez propustnosti). To jde ale obejit tim, ze backedn nebude samostatny program, ale knihovna - to je metoda casto uzivana closed-source ovladaci, kde je "frontend" (interface vuci jadru) dostupny jako zdrojak (aby ho bylo mozno prelozit vuc aktualnimu jadru), kdezto samotny ovladac je staticka knihovna, resp. nekolik verzi knihovny pro ruzne volby jadra (SMP, HighMem ...), pripadne i achitekturt (i686, k7, amd64 ...).
Kvůli věční rozporům diskuzím flame... GTK je pomalá, QT má blbou licenci..Tak tohle by ti mělo být naprosto u ... . Lidi flajmují kvůli všemu, v tom nehledej nic smysluplného. Opravdu se spíš zaměř na to, co potřebuješ (vlastnosti, licence) a s čím se ti bude lépe dělat (projeď si Hello Worldy).
Takže v takových případech (kdy se jedná o složitější, dynamičtější GUI, typicky např. ty audio/video sekvencery apod.), bych se opravdu velmi vážně zamýšlel nad něčím jako je FLTKEhm. Největší z největších Ardour toto tvrzení zrovna nesplňuje.
Věděl byste o toolkitu, který by zvládal pravolevý text a dosazování glyphů z jiných fontů a zároveň byl rychlejší než GTK+?
Co mám zkušenosti, tak to zvládá pouze GTK+ s pangem a pak Qt4. Qt3 má problémy se substitucí, Tk neumí pravolevý text. Ostatní toolkity ani jedno nebo zavaří X server při hledání fontu.
Toolkit Vytvorenie PrekresleniePoMinimalizacii GTK1 7.2s 0.4s GTK2 17.0s 2.8s XUL 2.5s 1.5s STK 1.2s 0.4s
Tiskni
Sdílej: