Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.
V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.
Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
.
Tiskni
Sdílej:
Pokud se v nečem pletu, nechám se rád opravit.
P.S.: Taky mám dlouhá léta zakoupený převodník USB-RS232 s Prolificem PL2303 a teprve nedávno jsem zjistil, že ve Windows smůla - chyba 10 - cinknutý šváb. A to bylo zakoupeno u spolehlivého dodavatele s centrálou v Olomouci.
Ještě že máme Linux, který prostě funguje :)
O těch penězích, které nabízíte vůbec nemluvím. Asi nemáte představu, kolik práce dá něco slušně napsat.Vždyť už to existuje. Stačí změnit konstanty :)
. Cokoliv, co má programovatelný regulátor, zničíš nastavením moc vysokého napětí. U HDD prostě nastavíš hlavičky nad data a zastavíš rotaci. U DVD rotaci nezastavíš a vysuneš tray. U SoC naprogramuješ EFUSE bity na nesmyslné hodnoty nebo piny, co mají být vstup natvrdo nastavíš na výstup. A pokud ti stačí jen způsobit nepoužitelnost hardware, tak stačí prostě smazat firmware (ten mají i Intelácký čipsety).
U HDD prostě nastavíš hlavičky nad data a zastavíš rotaciJak?
U DVD rotaci nezastavíš a vysuneš trayJak?
, mechanika pak byla plná stříbrných úlomků), ale to není tolik akční jako letící CD/DVD
.
Samozřejmě předpokládám, že ani jedna mechanika nemá mechanický failsafe.
.
).
BTW tak mě napadá, jak vlastně to failsafe parkování hlaviček funguje. Odfouknutím rotujícím vzduchem? (vím, že na konci dráhy býval permanentní magnet).
). Minimálně frekvence je pevná a jedna, zbytek se nějak šíleně počítá z uzavřené regulační smyčky, která obsahuje měření indukce na vinutí, PWM apod.
Takže je vlastně pravda, co psal vlastikroot nademnou, akorát PWM je integrované
.
mám za to, že třeba Seagate, dokáže tím motorem vydávat signalizační zvukyJojo, to je bezna vlastnost modelarskych ESC... Ale u harddisku jsem to jeste nevidel.
... ale to není tolik akční jako letící CD/DVDNa je perfektní slot-in mechanika.
odměnu 1000Kč vyplatím tomu, jehož ovladač bude korektně fungovat a bude přijat do linuxového jádra (stabilní vanilla verze)To myslím neprojde. Alespoň já bych tohle v jádře nechtěl. Aby mi to samo něco přepisovalo. Naopak userspace utilitu, která to na výzvu udělá, bych uvítal (pokud už neexistuje).