abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    17.2.2007 22:49 Jiří Jakeš | skóre: 22 | blog: Linuxovna_JJ | Taipei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Jeden čas mi na Gentoo běžel, ale když to tak zkouším, tak nenastartuje. Mně se hrozně zalíbil DbWrench psaný v Javě. Moc příjemně se mi s ním pracovalo, bohužel je to aplikace komerční. Rozhodně doporučuju vyzkoušet…
    17.2.2007 23:18 eh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Me obvykle staci tuzka, papir a hlava. :)
    18.2.2007 00:41 Honza Král | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    hm, pokud ale mnozstvi tabulek presahne nejakou slusnou hodnotu, je papir a tuzka fajn pouze na uvodni navrh, pak ale musi zmizet a nastoupit bud neco takoveho nebo SQL skript (spolu s detailnim popisem a pripadne generovanymi obrazky), nehlede na spolupraci s vice lidmi ci udrzovani dokumentace po dokonceni vyvoje...

    me zatim nejvic vyhovovalo ER Studio (bohuzel komercni zalezitost), ale i Dia je s trochou snahy pouzitelny...
    Bluebear avatar 17.2.2007 23:29 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Omlouvám se za nedovtipnost, ale v čem přesně je ten vtip nebo hrůza?

    Ta sekvence /home/mike/../mike je, pravda, trochu nešikovná, ale na top ten The Daily WTF to zase není...
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    18.2.2007 00:00 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    No mozno na Top ten The Daily WTF to nema, ale aj tak je to na takyto typ produktu povedzme "dost nestandardne riesenie". Nehovoriac o tom ,ze je to absolutne nefunkcne, pretoze u mna teda ziaden adresar /home/mike urcite nie je :-)

    BTW: Vidim, ze toto nie je jedina nestandardna vec na tomto programe... za ten cas, co obkukujem DBWrench, stihol som si vsimnut, ze autor s oblubou pouziva na ukladanie bitmap format .bmp...

    Zacinam mat pocit, ze ta linuxova verzia vlastne nidky nefungovala a existuje len preto, aby sa sutor mohol bit do prs, ze mysli aj na ine OS.
    Bluebear avatar 18.2.2007 00:07 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    u mna teda ziaden adresar /home/mike urcite nie je :-)

    Aha, ja přehlédl, že Tvůj login je jiný... jestli tam je při instalaci natvrdo 'mike', tak to je opravdu celkem síla. :-D
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    18.2.2007 04:54 k3 | skóre: 15 | blog:  
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    mr. blogger si asi nechce priznat, ze to takhle sprasil nejaky dalsi gentooista
    18.2.2007 10:46 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    No je pravda, ze autor ebuildu mohol zavislosti osetrit lepsie. Takisto mohol .desktop nahradit svojim vlastnym a mohol vela veci dorobit. Ale sudiac podla ebuildu /home/mike/../mike nie je jeho pracou.
    prometeus avatar 18.2.2007 01:55 prometeus | skóre: 9 | blog: Nielen historický blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Ja som DBDesigner 4 nainstaloval beznym sposobom cez apt a nemam s nim ziadne problemy, nielen ze tam nemam zadany mike adresar, ale po kliknuti na ikonu v menu sa mi korektne spusti. Asi to zavisi dost aj od distra...
    Kto vraví pravdu, ten neumrie na chorobu. -- Džingischán
    18.2.2007 06:23 Jiří Jakeš | skóre: 22 | blog: Linuxovna_JJ | Taipei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Tak chlape, už se mi podařil spustit. Když to místo startdbd spustíš přímo přes DBDesigner4, začne na tebe řvát, že mu chybí knihovna libborqt-6.9-qt2.3.so (asi něco z Kylixu). Stáhnout http://ftp.fredan.se/pub/gentoo.org/distfiles/libborqt-6.9.0-qt2.3.so.tgz, rozbalit do /usr/lib/ a už by to mělo jet… Kdyby tak ještě měl lepší podporu pro PostgreSQL…
    18.2.2007 06:33 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Jinak nez pres startdb bych to nespoustel, protoze tech problemu s chybejicimi knihovnami bude vic. Staci se podivat do startdb (je to obycejny shellovy skript), kde nejspis najdes stejne jako ja, ze se chybovy vystup z programu (2>) presmerovava do log souboru, ve kterem se doctes, jakaze chyba nastala. U mne to byla jedna chybejici knihovna.

    Jinak pri primem spusteni (ne pres startdb) jsem mel problem s pripojenim k mysql serveru. Ten skript nastavuje nejake globalni promenne... Jede mi to na FC a slackware.
    θηριον ειμι
    18.2.2007 11:03 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Dakujem obom za nakopnutie. liborqt som uz stiahol, no teraz mu pre zmenu chyba libxft.so.1 a v portage nenajdem verziu starsiu ako 2.*. Vidim, ze to bude na dlho...
    Marián Kyral avatar 18.2.2007 13:25 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=123769
    18.2.2007 09:57 Jiří Hlinka | skóre: 29 | blog: zapisky | Teplice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Z DBDesigner-u se před nějakým časem stal MySQL Workbench (viz tady). Některé ERD jsem zkoušel a psal jsem o nich v mém blogu.
    Docela zajímavě se vyvíjí pgDesigner.
    18.2.2007 11:18 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Dakujem za link, v blogu to mate pekne rozpisane. Je naozaj skoda toho DBDesignera.
    18.2.2007 20:21 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Když jsem na Workbench koukal někdy před půl rokem, tak byl ve fázi vývoje "nula-nula-prd" ;-). Neumělo to zdaleka ani základ toho, co DBDesigner, ale snad je to důkaz toho, že to dělají opravdu od píky a lépe, protože DBDesigner sice není špatný, ale rychlost jeho odezvy a vykreslování mě přiváděla k šílenství. Taky měl imho špatně vymyšlené řešení cizích klíčů, které se různě přejmenovávaly jinak, než jsem chtěl. A je pravda, že instalace DBDesigneru (resp. řešení problémů s knihovnami) je značně neintuitivní až nepříjemná.

    Každopádně dík za link na ten blogpost. Nějak mi unikl a rád se podívám i na ty další projekty... ;-)
    θηριον ειμι

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.