abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    DBDesigner 4

    17.2.2007 22:37 | Přečteno: 2863× | linux

    Keďže maturita sa nezadržateľne blíži, rozhodol som sa, že aspon trochu precvicim v tom, co preberame v skole. Na vyuku databaz sa u nas s oblubou pouziva probram s nazvom DBDesigner. Kedze sa v splashscreene pysi tym, ze existuje vo verzii ako pre windows tak aj pre linux, rozhodol som sa, ze si ho nainstalujem do svojho Gentoo. Nic zlozite, akurat ho bolo treba odmaskovat. Instalacia do /opt ma neprekvapila az tak velmi ako uctyhodny zoznam linuxovych binarok, co si program taha so sebou. A taha si so sebou naozaj vsetko, vratane napr. libpng si libqt.

    Po uspesnej instalacii nasledovalo slavnostne spustenie programu. Napisem teda do konzoly startdbd a.... nic. Vypise akurat

    viktor@charon ~ $ startdbd 
    Symbolic links exist
    Starting DBDesigner4 ...
    ...a to je vsetko. Ziadna chyba, ani naznak toho, co sa deje/je zle. No neva, skusim --help, mozno nieco po mne chce, ale hanbi sa to povedat. Nic. Absolutne nereaguje na hociake prepinace. Tak sa kuknem do dbdesigner.desktop. Trebars v nom nieco najdem. A to bola chyba. V momente, ako som sa nan pozrel, vyprskol som obsah mojich ust na monitor. Ved aha:
    viktor@charon ~ $ cat /opt/DBDesigner4/startdbd.desktop 
    [Desktop Entry]
    Comment=fabFORCE DBDesigner 4
    Exec=/home/mike/../mike/DBDesigner4/startdbd
    Icon=/home/mike/../mike/DBDesigner4/Gfx/Icon48.xpm
    Name=DBDesigner4
    Type=Application
    V tomto momente padli vsetky moje dalsie snahy o rozbehanie tohoto programu, kedze vidim, ze jeho programator ma pomerne zaujimavy pristup k praci. Takze sa chcem opytat: Beha niekomu tento program vobec? Pripadne aku inu alternativu k nemu by ste mi odporucili?

           

    Hodnocení: 0 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.2.2007 22:49 Jiří Jakeš | skóre: 22 | blog: Linuxovna_JJ | Taipei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Jeden čas mi na Gentoo běžel, ale když to tak zkouším, tak nenastartuje. Mně se hrozně zalíbil DbWrench psaný v Javě. Moc příjemně se mi s ním pracovalo, bohužel je to aplikace komerční. Rozhodně doporučuju vyzkoušet…
    17.2.2007 23:18 eh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Me obvykle staci tuzka, papir a hlava. :)
    18.2.2007 00:41 Honza Král | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    hm, pokud ale mnozstvi tabulek presahne nejakou slusnou hodnotu, je papir a tuzka fajn pouze na uvodni navrh, pak ale musi zmizet a nastoupit bud neco takoveho nebo SQL skript (spolu s detailnim popisem a pripadne generovanymi obrazky), nehlede na spolupraci s vice lidmi ci udrzovani dokumentace po dokonceni vyvoje...

    me zatim nejvic vyhovovalo ER Studio (bohuzel komercni zalezitost), ale i Dia je s trochou snahy pouzitelny...
    Bluebear avatar 17.2.2007 23:29 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Omlouvám se za nedovtipnost, ale v čem přesně je ten vtip nebo hrůza?

    Ta sekvence /home/mike/../mike je, pravda, trochu nešikovná, ale na top ten The Daily WTF to zase není...
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    18.2.2007 00:00 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    No mozno na Top ten The Daily WTF to nema, ale aj tak je to na takyto typ produktu povedzme "dost nestandardne riesenie". Nehovoriac o tom ,ze je to absolutne nefunkcne, pretoze u mna teda ziaden adresar /home/mike urcite nie je :-)

    BTW: Vidim, ze toto nie je jedina nestandardna vec na tomto programe... za ten cas, co obkukujem DBWrench, stihol som si vsimnut, ze autor s oblubou pouziva na ukladanie bitmap format .bmp...

    Zacinam mat pocit, ze ta linuxova verzia vlastne nidky nefungovala a existuje len preto, aby sa sutor mohol bit do prs, ze mysli aj na ine OS.
    Bluebear avatar 18.2.2007 00:07 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    u mna teda ziaden adresar /home/mike urcite nie je :-)

    Aha, ja přehlédl, že Tvůj login je jiný... jestli tam je při instalaci natvrdo 'mike', tak to je opravdu celkem síla. :-D
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    18.2.2007 04:54 k3 | skóre: 15 | blog:  
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    mr. blogger si asi nechce priznat, ze to takhle sprasil nejaky dalsi gentooista
    18.2.2007 10:46 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    No je pravda, ze autor ebuildu mohol zavislosti osetrit lepsie. Takisto mohol .desktop nahradit svojim vlastnym a mohol vela veci dorobit. Ale sudiac podla ebuildu /home/mike/../mike nie je jeho pracou.
    prometeus avatar 18.2.2007 01:55 prometeus | skóre: 9 | blog: Nielen historický blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Ja som DBDesigner 4 nainstaloval beznym sposobom cez apt a nemam s nim ziadne problemy, nielen ze tam nemam zadany mike adresar, ale po kliknuti na ikonu v menu sa mi korektne spusti. Asi to zavisi dost aj od distra...
    Kto vraví pravdu, ten neumrie na chorobu. -- Džingischán
    18.2.2007 06:23 Jiří Jakeš | skóre: 22 | blog: Linuxovna_JJ | Taipei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Tak chlape, už se mi podařil spustit. Když to místo startdbd spustíš přímo přes DBDesigner4, začne na tebe řvát, že mu chybí knihovna libborqt-6.9-qt2.3.so (asi něco z Kylixu). Stáhnout http://ftp.fredan.se/pub/gentoo.org/distfiles/libborqt-6.9.0-qt2.3.so.tgz, rozbalit do /usr/lib/ a už by to mělo jet… Kdyby tak ještě měl lepší podporu pro PostgreSQL…
    18.2.2007 06:33 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Jinak nez pres startdb bych to nespoustel, protoze tech problemu s chybejicimi knihovnami bude vic. Staci se podivat do startdb (je to obycejny shellovy skript), kde nejspis najdes stejne jako ja, ze se chybovy vystup z programu (2>) presmerovava do log souboru, ve kterem se doctes, jakaze chyba nastala. U mne to byla jedna chybejici knihovna.

    Jinak pri primem spusteni (ne pres startdb) jsem mel problem s pripojenim k mysql serveru. Ten skript nastavuje nejake globalni promenne... Jede mi to na FC a slackware.
    θηριον ειμι
    18.2.2007 11:03 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Dakujem obom za nakopnutie. liborqt som uz stiahol, no teraz mu pre zmenu chyba libxft.so.1 a v portage nenajdem verziu starsiu ako 2.*. Vidim, ze to bude na dlho...
    Marián Kyral avatar 18.2.2007 13:25 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=123769
    18.2.2007 09:57 Jiří Hlinka | skóre: 29 | blog: zapisky | Teplice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Z DBDesigner-u se před nějakým časem stal MySQL Workbench (viz tady). Některé ERD jsem zkoušel a psal jsem o nich v mém blogu.
    Docela zajímavě se vyvíjí pgDesigner.
    18.2.2007 11:18 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Dakujem za link, v blogu to mate pekne rozpisane. Je naozaj skoda toho DBDesignera.
    18.2.2007 20:21 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DBDesigner 4
    Když jsem na Workbench koukal někdy před půl rokem, tak byl ve fázi vývoje "nula-nula-prd" ;-). Neumělo to zdaleka ani základ toho, co DBDesigner, ale snad je to důkaz toho, že to dělají opravdu od píky a lépe, protože DBDesigner sice není špatný, ale rychlost jeho odezvy a vykreslování mě přiváděla k šílenství. Taky měl imho špatně vymyšlené řešení cizích klíčů, které se různě přejmenovávaly jinak, než jsem chtěl. A je pravda, že instalace DBDesigneru (resp. řešení problémů s knihovnami) je značně neintuitivní až nepříjemná.

    Každopádně dík za link na ten blogpost. Nějak mi unikl a rád se podívám i na ty další projekty... ;-)
    θηριον ειμι

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.