abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Frozen Bubble 2 je tady!

    27.10.2006 20:38 | Přečteno: 2300× | Výběrový blog | poslední úprava: 27.10.2006 23:06

    Sice budu duplikovat svoji zprávičku, ale co… Zhruba v 19:00 byla konečně vydána druhá verze této famózní hry, na kterou jsem se již dlouho těšil, hlavně proto, že jsem měl možnost lehoučce nahlédnout pod pokličku – spáchal jsem totiž její překlad do češtiny.

    UPDATE: Screenshoty, anketa.

    Protože jsou některé texty uložené jako bitmapy, nebylo možné přeložit úplně vše, ale i tak doufám, že můj drobný příspěvek bude užitečný. Sám sobě se divím, protože, navždy věrný angličtině, českou versi nikdy doopravdy nepoužiji :-).

    Citace zprávičky:

    Právě vyšla druhá, notně vylepšená verze jedné z nejoblíbenějších Linuxových her – Frozen Bubble. Nabízí mnoho nových možností, například hru na lokální síti nebo přes Internet či trénink multiplayeru. Může se pochlubit remixovanou hudbou, vylepšenou grafikou a překladem do mnoha jazyků včetně češtiny. Ke stažení jsou jak zdrojové kódy, tak i několik binárních balíčků.

    Odkazy:

           

    Hodnocení: 89 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Jak se vám líbí FB2?
     (45 %)
     (40 %)
     (6 %)
     (6 %)
     (3 %)
    Celkem 78 hlasů

    Obrázky

    Frozen Bubble 2 je tady!, obrázek 1 Frozen Bubble 2 je tady!, obrázek 2 Frozen Bubble 2 je tady!, obrázek 3 Frozen Bubble 2 je tady!, obrázek 4

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    27.10.2006 20:51 thingie
    Rozbalit Rozbalit vše ...
    Tak to je v prdeli. Sakra.
    27.10.2006 20:57 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    jj přesně... zase přijde spousta lidí několik dní života :)
    Martin Stiborský avatar 27.10.2006 21:41 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    parááááááda
    Za jak dlouho se asi objeví v Archlinux repo ...
    Kvík ..
    Shadow avatar 27.10.2006 23:22 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    To bych rád věděl.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    Martin Stiborský avatar 27.10.2006 23:24 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    brzo se objeví request ... rád si počkám na balíček ...
    Kvík ..
    belisarivs avatar 27.10.2006 23:06 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    To, ze ten balicek byl pridan do Debianiho repozitare znamena presne co? Ze tam bude az nekdy pozdeji?

    http://packages.debian.org/cgi-bin/search_packages.pl?keywords=bubble&searchon=names&subword=1&version=all&release=all
    IRC is just multiplayer notepad.
    27.10.2006 23:12 12345 | skóre: 41 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    No, já jen reprodukuji to, co jsem se dočetl na webu Frozen Bubble, protože sám Debian nepoužívám. Za (ne)správnost informace neručím.
    belisarivs avatar 28.10.2006 09:02 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    Uz tam je. Uz jsem to nainstalil.
    IRC is just multiplayer notepad.
    28.10.2006 16:50 bardolf | skóre: 8 | blog: chulimanga
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    kampak to dali? ja to nenasel :-(. ale mozna je to dobre ;-)

    B.

    PS: jsem pro pridani volby "Nejlepší hra, kterou moje dr(a/u)há polovička pozná"
    belisarivs avatar 28.10.2006 16:54 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    Ja mam Sida. A tam je. Jinak, ty levely jsou uplne stejne.
    IRC is just multiplayer notepad.
    28.10.2006 19:09 12345 | skóre: 41 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    jsem pro pridani volby "Nejlepší hra, kterou moje dr(a/u)há polovička pozná"

    Jednou vložená anketa už nejde upravovat, nebo jo?

    27.10.2006 23:37 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    tak uz jen ebuild pro Gentoo
    28.10.2006 09:43 gorgo | skóre: 11 | blog: denicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    proc tak brzo?! Zrovna vcera jsem vedl chytry kecy o tom, ze uz nebudu hrat...
    28.10.2006 11:36 Tomáš Srnka | skóre: 7 | Bratislava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    jnc avatar 28.10.2006 15:16 jnc | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    28.10.2006 10:54 Michal Kašpar | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    V anketě chybí možnost "Nejlepší hra, kterou moje dr(a/u)há polovička pozná". No a jestli to míří do Debianu, bude tu mít někdo problémy s psaním školních záležitostí.
    28.10.2006 11:04 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    Hm, tak prý nemůže najít fb_net.pm, naštěstí teď nemám čas to zkoumat, takže mám nejspíš na týden klid…
    28.10.2006 13:18 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    Stejný problém :/. Takže osobně si počkám na ebuild :).
    Baník pyčo!
    29.10.2006 11:11 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    28.10.2006 20:37 Dunric | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    Perlí modul fb_net.pm by měl být přímo z balíčku Frozen Bubble. Makefile má při kompilaci problém najít některé hlavičkové soubory z glib pro síťové rozhraní - možná že to s tím souvisí. Je potřeba mu ty cesty pro gcc vnutit.

    Pokud má někdo zájem, můžu poskytnout funkční SlackBuild.

    In the garden sleeps a messenger ·
    28.10.2006 21:59 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    Ten modul jsem samozřejmě našel v adresáři se zdrojáky, jen se z mně neznámých důvodů nikam nenainstaloval. Ale jak už jsem naznačil, jsem spíš rád - zítra budu sestavovat zahradní domek, večer pojedu do Liberce na basket, mezitím si ještě budu muset dát do počítače paměti, otestovat je a připravit si instalaci a od pondělí do pátku školím. Takže ještě že to nefunguje… :-)
    10.6.2007 17:54 Martina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frozen Bubble 2 je tady!
    Mne to nejde stiahnuť!!!!!!! :(((

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.