Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Po skromném tréninku na Hallowe’en-like melounu jsem se nespokojil s ničím menším, než se Stvořením Noži…
Uznávám, že jsem s věrností originálu na štíru, ale tvarovat meloun ku obrazu svému je těžší, než se zdá. Zkazil jsem Středozemní moře, skoro jsem anihiloval Nový Zéland a úplně se vykašlal na jihovýchodní Asii, protože už mě to nebavilo
P.S.: Daruji za odvoz hromadu pevninských litosférických desek vhodných k sestavení menší planety nebo měsíce (poslední obrázek) .
Tiskni
Sdílej:
Jak to tak vidím, musím doporučit svůj oblíbený recept vhodný zejména pro tento letní čas.
Meloun (rozumí se samozřejmě ten jedlý vnitřek) nakrájíme na kostky, prosypeme krystalovým cukrem (nepřesladit...) a vložíme minimálně na dvě hodiny do ledničky (čím déle, tím lépe, klidně i přes noc). Poté promícháme a zalijeme vychlazenou flaškou Metropolu (nebo jiné Vermuth-like lihoviny, praxe ukazuje, že čím levnější, tím lepší). Opět necháme minimálně dvě hodiny (ale klidně i více) odpočívat v ledničce.
Konzumuje se lžičkou z misky jako kompot. Velmi osvěžující, velmi přírodní. Pro podvečerní posezení po horkém dni velmi vhodné, dokáže zpříjemnit večer dokonce i s vlastní ženou.
Labužníci mohou kompot zpestřit i jiným ovocem, osvědčuje se např. kiwi, hroznové víno, hrušky, nektarinky a podobně (vše krájené na menší kousky než meloun, páč méně ochotně vsakují lihovinu). Naopak se neosvědčují pomeranče, mandarinky a spol. (které lihovinu odmítají vsakovat úplně). Meloun by měl v každém případě tvořit alespoň 60% ovocné masy.
dokáže zpříjemnit večer dokonce i s vlastní ženouTak to je potom ale naprostá bomba
Labužníci mohou kompot zpestřit i jiným ovocem ...Třeba slivovicí, meruňkovicí a i jiným ovocem v tekutém stavu. Lze přidat též jemný dámský likér na sedm (tedy rumíček)