Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Poprvé jsem se s tvorbou webových stránek setkal na základní škole v 6. třídě. Tenkrát jsme tvořili stránky pouze v HTML. Asi od 8. třídy jsem začal uvažovat otom, že bych se naučil v něčem pokročilejším. Tenkrát jsme uvažoval o ASP a PHP. Nakonec jsem o tvorbu webu přestal mít zájem a raději se věnoval Visual Basicu.
No, tak jsem se rozhodl, že sem po delší době zase něco málo nápiši.
A o čem že to vlastně budu psát? Myslím, že už znázvu je patrné, že se to bude týkat desktopových prostředí. Pokud čekáte, že zde budu psát tisícíprvní příspěvek, o tom které prostředí je lepší, tak se nebojte, máte pravdu .
No tak jsem se rozhodl, že sem něco málo napíši o tom, ja pokračuje vývoj mého wxDVDShrinku. Od posledního blogu se toho dost změnilo. Jen vývoj je čím dál tím víc pomalejší. Ale zpátky k tomu co je nového:
Není to tak dlouho co jsem psal, že jsme koupili levnější typ plasmové televizr a že sní nejsme spokojeni. No a proto jsme jí vrátili. Jelikož byla kuopená na splátky, bylo za potřebí vybrat zboží v její či vyšší ceně. Jednou z věcí, kterou jsme si do té ceny vybrali, byla digitální kamer od sony(viz titulek).