Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Poslední dobou se kromě pythonu a pyqt4 zabývám i proti stranou. Tím myslím ruby a GTK2. Musím uznat, že myšlenka ruby, všechno je objekt se mi zamlouvá. Chvíli jsem přemýšlel, jaký malý skriptík si napsat, až mě nakonec nakopl jeden místní blog.
A tak jsem si vytvořil Virtual-ISO. Což je malý ruby script pro připojení iso obrazu. Psal jsem ho právě před chvíli, asi tak 10 minut, takže zatím toho moc neumí. A pravděpodobně ani víc umět nebude, protože nevím kčemu by mi to bylo. Ale na pohrátí je to fajn.
No a nakonec uvedu ještě kód a screenshot:
#!/usr/bin/ruby
require 'gtk2'
def OpenWindow(action)
dialog = Gtk::FileChooserDialog.new("Vyber mountpoint",
nil,
action,
nil,
[Gtk::Stock::CANCEL, Gtk::Dialog::RESPONSE_CANCEL],
[Gtk::Stock::OPEN, Gtk::Dialog::RESPONSE_ACCEPT])
return dialog
end
def shellCommand(isoPath, mountPoint)
system("gksu 'mount -t iso9660 #{isoPath} #{mountPoint} -o loop'")
end
class MainWindow < Gtk::Window
def initialize()
super()
self.signal_connect("delete_event") do
Gtk::main_quit
false
end
self.title = "Virtual-ISO"
self.border_width = 10
#self.set_icon("cd.png")
hBox1 = Gtk::HBox.new(false, 0)
label = Gtk::Label.new("Select ISO Image ", true)
dialog = OpenWindow(Gtk::FileChooser::ACTION_OPEN)
dialog.signal_connect("file-activated") { self.takeIsoPath(dialog.filename) }
button1 = Gtk::FileChooserButton.new(dialog)
button1.current_folder = "/"
button1.width_chars = 20
button1.title = "Vyber ISO"
hBox1.pack_start(label, true, true, 0)
hBox1.pack_start(button1, true, true, 0)
self.add(hBox1)
end
def takeIsoPath(path)
isoPath = path
dialog = OpenWindow(Gtk::FileChooser::ACTION_SELECT_FOLDER)
if dialog.run == Gtk::Dialog::RESPONSE_ACCEPT
mountPoint = dialog.filename
dialog.destroy
shellCommand(isoPath, mountPoint)
else
dialog.destroy
end
end
end
myWindow = MainWindow.new
myWindow.show_all
Gtk.main
Tiskni
Sdílej: