abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Virtual-ISO

    6.5.2007 17:17 | Přečteno: 2057× | Programy | Výběrový blog | poslední úprava: 6.5.2007 17:20

    Poslední dobou se kromě pythonu a pyqt4 zabývám i proti stranou. Tím myslím ruby a GTK2. Musím uznat, že myšlenka ruby, všechno je objekt se mi zamlouvá. Chvíli jsem přemýšlel, jaký malý skriptík si napsat, až mě nakonec nakopl jeden místní blog.

    A tak jsem si vytvořil Virtual-ISO. Což je malý ruby script pro připojení iso obrazu. Psal jsem ho právě před chvíli, asi tak 10 minut, takže zatím toho moc neumí. A pravděpodobně ani víc umět nebude, protože nevím kčemu by mi to bylo. Ale na pohrátí je to fajn.

    No a nakonec uvedu ještě kód a screenshot:

    
    #!/usr/bin/ruby
    
    require 'gtk2'
    def OpenWindow(action)
      dialog = Gtk::FileChooserDialog.new("Vyber mountpoint",
                                         nil,
                                         action,
                                         nil,
                                         [Gtk::Stock::CANCEL, Gtk::Dialog::RESPONSE_CANCEL],
                                         [Gtk::Stock::OPEN, Gtk::Dialog::RESPONSE_ACCEPT])
      return dialog
    end
    
    def shellCommand(isoPath, mountPoint)
      system("gksu 'mount -t iso9660 #{isoPath} #{mountPoint} -o loop'")
    end
    
    class MainWindow < Gtk::Window
      def initialize()
        super()
        self.signal_connect("delete_event") do
          Gtk::main_quit
          false
        end
        self.title = "Virtual-ISO"
        self.border_width = 10
        #self.set_icon("cd.png")
        hBox1 = Gtk::HBox.new(false, 0)
        label = Gtk::Label.new("Select ISO Image ", true)
        dialog = OpenWindow(Gtk::FileChooser::ACTION_OPEN)
        dialog.signal_connect("file-activated") { self.takeIsoPath(dialog.filename) }
        button1 = Gtk::FileChooserButton.new(dialog)
        button1.current_folder = "/"
        button1.width_chars = 20
        button1.title = "Vyber ISO"
        hBox1.pack_start(label, true, true, 0)
        hBox1.pack_start(button1, true, true, 0)
        self.add(hBox1)
      end
      def takeIsoPath(path)
        isoPath = path
        dialog = OpenWindow(Gtk::FileChooser::ACTION_SELECT_FOLDER)
        if dialog.run == Gtk::Dialog::RESPONSE_ACCEPT
          mountPoint = dialog.filename
          dialog.destroy
          shellCommand(isoPath, mountPoint)
        else
          dialog.destroy
        end
    
      end
    end
    
    myWindow = MainWindow.new
    myWindow.show_all
    Gtk.main
    
    

           

    Hodnocení: 80 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    Virtual-ISO, obrázek 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    kouzer avatar 6.5.2007 18:54 kouzer | skóre: 11 | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    Ač Ruby neznám, tak kód vypadá pěkně. Ruby se mi líbí čím dál víc. :-)
    Linux user #448944.
    6.5.2007 19:27 neal_cz | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    dialog s křidélky? :))
    6.5.2007 20:15 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    A že se v tom kódu ta objektovost a vůbec další skvělosti ruby projevily, co? ;-)
    kozzi avatar 6.5.2007 20:49 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    JJ, objevila se tam jen tak 1/100 z toho co se mi na ruby líbí. Ale i to málo stačí, aby si něktěří řekli jak je se jim ten jazyk líbí ;-) .
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kouzer avatar 6.5.2007 21:13 kouzer | skóre: 11 | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    Kteří někteří? :-D Jinak pokud někoho zajímá Ruby a chce se podívat co umí a trošku něco zkusit, tak vřele doporučuji: http://tryruby.hobix.com/
    Není tam sice všecko, ale jako ukázka je to moc pěkné. ;-)
    Linux user #448944.
    6.5.2007 21:20 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    Z ukázky to vypadá, že se jedná zase o jeden z těch hloupých jazyků(typu Python), co nejdou editovat jednoduchým editorem(typu VIM), protože používají místo závorek odsazování a tak když chce člověk přidat třeba jeden hloupý while(nebo cokoli takto triviálního), tak aby přeformátovával celý zbytek kódu.:-( Tím rozhodně nechci tvrdit, že se jedná o jazyk na nic, ale to nepoužívání závorek mi připadá docela hloupé.
    Vojta Drbohlav avatar 6.5.2007 21:23 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    V Ruby IMO na odsazení nezáleží.
    kozzi avatar 6.5.2007 21:39 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    Vždyť ruby používá závorky. Jinak hraju si s pythonem a odsazování není problém, když požíváš dobrý IDE tak je to jednoduché, a alspoň to má pěknou čitelnost. Jinak i u jiných jazyků, když přidáš while, potřebuješ odsazení, aby byl kód čitelný.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    6.5.2007 22:18 azurIt | skóre: 34 | blog: zatial_bez_mena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    preco by sa nedalo ? staci pouzit rovnake odsadzovanie, ako pouziva zvysok kodu. mas vari problem rozoznat tabulator od medzery ? :) nechapem preco by bolo nutne nieco preformatovavat.
    kouzer avatar 7.5.2007 06:08 kouzer | skóre: 11 | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    Je to zajímavé, ale nikdy jsem neměl ve Vimu s ničím takovým prolbém. Navíc pokud si všimnete, tak Ruby použíná endy oproti Pythonu.
    Linux user #448944.
    7.5.2007 15:02 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual-ISO
    Ano, jazyky používající závorky se formátují automaticky a triviálně a dokonce ještě lépe než jazyky používající složené závorky. ;-) A stejně budou někteří nadávat, že se v nich nevyznají a že se špatně čtou. :-D

    Jo a mimochodem, Ruby používá endy, takže jednoznačná stromová syntax zůstává i zde zachována. ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.