Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Už od verze 8.7, čekám kdy AMD/ATI do svých ovladačů zařadí podporu pro Xorg 7.4. Když měla vyjít 8.9, tak jsem si myslel, že tam už podpora zaručeně bude, ale to byl omyl. Nu což, vydržím na vydání 8.10. Ale co se nestalo, AMD/ATI opět nesklamalo a podporu pro Xorg 7.4 nezařadily.
Tak teď jedu stále na radeonhd kde nefunguje ani XVideo, tak nevím, ale ani koncem roku 2008, není možno využívat v linuxu tak základní věci jako je podpora 2D či 3D. A zkuste mě někdo přesvědčit že krom NVIDIA existuje firma vyrábějící grafiky, které pod Linuxem chodí bezproblémů.
Tiskni
Sdílej:
A zkuste mě někdo přesvědčit že krom NVIDIA existuje firma vyrábějící grafiky, které pod Linuxem chodí bezproblémů.
Proč "kromě NVidia"?
radeonhd
, přestože to znamená dočasně oželet akceleraci (2D - 3D mne nezajímá, ale to je u R6xx bohužel jedno) a DRI. Na rovinu: kdyby mi fungovalo přeškálování na celou obrazovku v MPlayeru, ani bych nepoznal, že něco chybí; a kdyby se v době, kdy jsem koupil tu kartu s 2400 XT, ještě prodávali Sapphire X300 (nebo kdybych si o něco dřív prozíravě koupil jeden do zásoby), neměl bych naprosto žádný problém ani teď.
nvidia-settings -a GlyphCache=1Je třeba mít ovladač verze 177.67 nebo novější a GF řady 8, 9 nebo GTX.