Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
si lidi obvykle přejí, aby si něco vytáhli...Ackoliv jsou i pripady, kdy si lidi preji, aby si (zeny) neco vytahly
No nevím podle čeho soudíš mé i,y. pokud vím tak v mém zápisku v tom žádná chyba není.Tak timhle sis docela nabehnul.
pak mi zděliliTady to je dobre - nikde jsem nezachytil informaci o slozeni komise, takze se predpoklada pritomnost take muzu a proto mekke i.
toto téma by si přálo tolik lidí, kteří si vytáhlyJednoznacne spatne. "Tolik lidi" jednoznacne implikuje take muze, takze jednoznacne ma byt mekke i.
Pak se ptalyTady predpokladam, ze se te ptal nekdo z komise. A jak jsem uz uvedl, slozeni komise nemas uvedeno, takze se predpoklada i pritomnost muzu, coz znamena, ze se ptali (mekke i)
Asi si myslelyTotez
asi taky nikdy neslyšelyTotez
Všichni z komise se divilyTady se ani na slozeni komise pouze z zen (coz by ospravedlnilo tvrde y) nemuzes vymluvit. "Vsichni" tedy muzi a proto mekke i.
Jinak: známky z maturity nejsou příliš důležité, důležité je tu maturitu udělat.Nebyl bych si tak jistý. Třeba na FSI VUT v Brně promíjí přijímací zkoušky tomu kdo odmaturoval z Matiky nejhůře za dva a myslím si, že takových škol bude více.
Sakra jděte už do háje s těma maturitama. Vám bídákům začíná 5 měsíců prázdnin a já se tady patlám s bakalářkou a na státnice radši nemyslím. Přeci jen u té maturity je ta úmrtnost hdně nízká. Kurňa já vám tak závidím.
nějaké maličkosti jako nobelovkaKdyž jsme ti ajťáci, tak už spíše Turingova cena.
a další životní mezník pro mě bude smrt, kde je naopak úmrtnost stoprocentní.Tak tohle si dam asi do signatury
moc nechtějí, ale postupně, je budu opravovatS tím ale opatrně. V tomto případě bývá lépe dělat chyby v tom, že čárek je málo. Jinak skončíš jako Ládík.
Tiskni
Sdílej: