Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.
Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).
Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.
Jako inspirace mi poslouzil zapisek sestry jejijiho bratra viz. http://www.abclinuxu.cz/blog/miriam/2011/6/proc-me-zdejsi-uzivatele-nemaji-radi
Jsem celkem (ne)normální student informatiky. Sice nás neučí profesoři, ale máme jiné dobré docenty. Chlastání stojí celkem dost peněz. Proto si o prázdninách přivydělávám jako programátor.Denně chlastám a hodně žeru, abych měl pěknou postavu. Kamárádi mi dokonce závidí, protože sem dole obdařen líp, než některé jiné.
Držím dietu, samé tučné maso, hodně zeleninové saláty s majonézou a deně spoustu celozrnného piva nebo pět litrů mléka. Je to děs, ale člověk si zvykne. Dobrý pocit při pohledu do zrcadla po sprchování je mi odměnou.
Problém je v tom, že mám podobnou orientaci jako většina českých můžů, někteří byli možná i zlatými slavíky. Mám hodně kamrádek a dokonce hodně kamarádu, kterým pomáhám s počítačem a souvisejícími věcmi. Ale jsou to pořád jen kamarádi.
Bráchu jsem ujistil, že na abclinuxu se dá psát úplně všechno a často se tu diskutuje o homosexualitě. Já sem někdy píšu opravdu děsný blbosti. Ono totiž abc je snad poslední známější český web bez cenzury příspěvků. Nemají dokonce ani robota na automatické mazání vulgárních slov. Jenom vás varuji, že patřím mezi kernel ultras.
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
Admin je totálně totální vyčůraný čůrák
Co pamatuju, tak JxP taky měl volné pole působnosti.
Tak, to ze tu neni zadny robot je opravdu diky predchozim komentarum potvrzeno :D
Tak komiks jsem tam dodal 
Problém je v tom, že mám podobnou orientaci jako většina českých můžů, někteří byli možná i zlatými slavíky.
Myslíš Karla Gotta, Karla Gotta, Karla Gotta, nebo Karla Gotta? Nebo dokonce Karla Gotta?!
Tak proč mě nikdo nemá rád? Jen jeden, jen jeden, snad moh by mě vzít do dlaní... Jen jeden, jen jeden, snad řekne mi stůj a buď mou paní...
tenhle byl dobrej, nemůžu se přestat smát... to je správný zápisek linuxáka
Už sem se bál, že budu muset něco podobnýho vymyslet a napsat sám. Kozzi na hrad! A až tam budeš, uspořádej tam pro nás nějaký pořádný orgie. A ať je všechno smažený v pivnim těstíčku a chlastat budem ze slaninovejch půllitrů!
Jeden chod má v sobě tak půl mega kalorií a kilo tuku ...
nepřipadáš si někdy jako úchylák když se ti líbí holky a dokonce i ty, který nejsou pod zákonem?
No dokud mi bylo mene jak patnact tak to bylo v pohode. Nadruhou stranu je to v pohode i ted cim jsme starsi tim vice starsi volim. Zacal jsme na desitce a ted uz chodim na 14 a 15, ale preferuji 21 
sem dole obdařen líp, než některé jinéLOL?
Ono to tam prvne zustalo z prepisu originalu, a kdyz jsem si toho vsiml, doslo mi ze to tak je mozna lepsi nechat 
Hoci keď nad tým rozmýšlam, tak som to už určite niekedy vyhral
na to mi stačí spomenúť Widle, jabľčka, dokonca som mal zmazanú patičku, ja už tu nemám čo vyššie vyhrať
LOL dneska pri pivku jsme rikali slova s Č jako slova s CH a naopak, Chlovek by neveril jako je to prcha :D