Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »
Tiskni
Sdílej:
Opet ohnivá flame v diskusiTo je zajímavě napsáno...
přeloženo je to holý nesmysl
A musim říct, že kdyby byly repozitáře (včetně těch od třetích stran) jen trošku obsáhlejší, asi bych u Fedory zůstal.Hmmm nevím já mám postahováno na lokální disk několik repositářů a celkem to dělá něco kolem 4600 balíčků (samozřejmě jsou tam nějaké duplicity), tak si myslím že programů pro Fedoru je docela slušná hromada. Těch repositářů mám 12, ale Dagův je (pro FC4) nahrazen Driesovým. V Dagově repositáři teď už moc věcí pro FC4 není. Ale já je mám všechny stáhnuté a mezi těmito dvěma repositáři budu mít zřejmě nejvíc duplicit. Pravda 15000+ balíku z Debianu Sarge to není, ale v tomtu počtu nejsou zahrnuty balíky z instalačního média Fedory. Spíš mě trošku mrzí že třeba do repositáře Fedora Extras se sice dostal xmms ale zase tam není podpora pro mp3 (není problém doinstalovat). Nechápu co je k tomu vede. Fedora Extras přeci není oficiální části Fedory. Pro Fedoru doporučuji minimálně repositáře Extras, Livna, Dag (Dries) a samozřejmě FreshRPMS.
Ale v Portage je v současnosti 9962 balíkůNo ale to stále nic není proti Debianím 15000+ na dvou DVD v Debianu 3.1
...zase tam není podpora pro mp3 (není problém doinstalovat). Nechápu co je k tomu vede.Patenty, samozřejmě
Fedora Extras přeci není oficiální části Fedory.Ale je. V FC4 dokonce defaultně zapnuto v yum.
A že už ty RedHatí systémy používám hodně dlouho a dokonce i "release-notes" poctivě čtu
No, alespoň jsem poučen. A mě to bylo divný že to tam není (tedy xmms + mp3 atd.).
. Dokonce nemám ani jednu záplatu.
P.S.: Windows XP nejsou pět let starý systém.