V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Chléb a hry jsou stále třeba. A divadlo k tomu
Škoda že vysílání těchto debilit nejde zakázat legislativně...Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
Nevím proč bych měl ze svých koncesionářských poplatků platit televizní přenos, kdy se banda dementů honí po hřišti za kulatým míčem
A co konkretne byste chtel ze svych koncesionarskych poplatku platit? Nenadavala by pak hromada divaku do dementu Vam?
Myslim, ze CT musi zabirat dost siroke spektrum poradu. Budete tu psat o kazdem druhu poradu, ktery se Vam nelibi a je podle Vas moc drahy (a nejlepe ho ani CT neodvysila, protoze sama usoudi, jestli to za to stoji nebo ne?)?
a za to jsou královsky přepláceni
Patrite k tem, co neumi nic, za co by jim nekdo dal vic nez prumernou mzdu? Nebo k tem, co veskere penize, co jdou nad prumernou mzdu vrati, aby nepatrili k preplacenym? Nejste trochu zavistivy?
Sportovní přenosy bych platil podle úrovně rozhovoru náhodně vybraného dementa, který v zápase zasáhl do hry
Vazne si myslite, ze jsou vsichni hraci profesionalniho fotbalu, kteri vydelavaji nesrovnatelne vic, nez bude kdy vydelavat kdokoliv, kdo cte Vas blog, dementi? Cetl jste nekdy jejich blog?
Když lidi nebudou idioti....Jenže to je nesplnitelná podmínka, takže celý ten odstavec je o ničem...
Lze si vzpomenout třeba na rozbitou lebku Petra Čecha, kdy si dal na hlavu koženou helmu a šel do dalšího zápasuMožná jsem divnej, ale tohle považuju spíš za kardinální blbost, určitě ne za nějaké hrdinství.
Dělat dobrovolně gladiátora...Za _spoustu_ peněz. Když děláš něco, co tě ohromně baví, a ještě ti platěj za týden víc, než normální člověk vydělá za rok (u nás za tři), tak mi to nepřipadá tak zlé... Klidně bych nasadil i tu helmu.
Třeba to bral jako přijatelné riziko?
Ale stejně, jít nasazovat za peníze kejhák?Hmmm, kdybychom mluvili o hledání min nebo akrobacii na motorkách, tak bych to bral, ale hraní fotbalu mi až zas tak drsné nepřipadá. Jasně, dá se u toho přijít k úrazu, ale tipnul bych, že riziko je menší než u každodenního přebíhání křižovatky kvůli zkrácení cesty na zastávku tramvaje...
Nevim, jestli Petr Čech umí ještě něco, než chytat, vidím to tak, že to, co umí nejlíp, to dělá. A vlastně ... to je muj pohled, že chytal z paličatosti a neústupnosti. Vlastně, jestli tolik chěl dokazovat, že je dobrej, tak i proto se stal snad nejlepším brankářem? Že má tu vůli?
"K dnešnímu dni neevidujeme žádné smluvní závazky vůči společnosti Moravia Energo," píše se v prohlášení společnosti E Side Property Limited.*THUMBS UP* prdelko :-p Krom toho E Side Property Limited != SK Slavia Praha fotbal a.s.
Nechci hájit vrcholové sportovce, že jsou nějak nadprůměrně inteligentní, ale mam zkušenost, že když je člověk nažhavenej do výkonu, tak se moc od něj myšlenek mimo jeho "zorné pole" nedočkáte. Ať už je to tim, že na ně nemá vůbec nebo jen v tu chvíli. Navíc možná je to i úmysl bavit lidi.
Nedej bože, když je s nějakým dementem udělán rozhovor v poločase.Zase trochu brzdi, jo? Nebo si zkus sám tři čtvrtě hodiny běhat a potom na něco souvisle odpovídat...
Přenos z Edenu bude, Slavia se dohodla s televizí Nova Sport.
Nějaké další problémy, které bys rád vyblogískoval?
Tiskni
Sdílej: