Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Oboru IT se často vyčítá, že funguje z velké části pro sebe, řeší převážně problémy, které sám vytvořil.
Ano, ty jsi sám sobě vytvořil problém. Kdybys ten starý počítač nechal jak byl, nemusel jsi to řešit.
Spravovat dva operacni systemy misto jednohoO Windows se teď není potřeba starat, budou fungovat prakticky offline, takže bez virů atd. a nebudou v nich žádná data, jen aplikace. Takže teď mám kopii virtuálního počítače, kterou si můžu kdykoli obnovit.
zajistit mezi nimi sdileni datTo zajistí VMware přes sdílené složky – domácí adresář uživatele je dostupný ve fyzickém i virtuálním systému. Případně to jde omezit jen na některé složky nebo některé dát jen pro čtení.
mene pohodlna prace nez v jednom systemuNa tom ještě pracuju, v menu Ubuntu-Gnome budou spouštěče na windowsovské aplikace (resp. aplikaci) a díky funkci Unity budou okna těchto aplikací vedle nativních linuxových oken – bez rámečku ohraničujícího virtuální počítač. Doplním screenshot
wuauclt /resetauthorization /detectnow
Tiskni
Sdílej: