Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
úkoly
– a v ní by byly očíslované podsložky s jednotlivými úkoly a uvnitř nich soubory s popisem, stavem, komentáři a dalšími metadaty. Nad tím by byla nějaká nadstavba (klientský software), která by umožňovala úkoly (chyby/požadavky) zobrazovat, vyhledávat v nich, přidávat komentáře, měnit stavy atd.
Výhody:
Tiskni
Sdílej:
Trac?Mne takisto pride, ze sa objavuje koleso. Co uloha, to ticket v trac-u. V komentari sa da nalinkovat revizia, alebo branch, ktory to riesi. Problem skor vidim na opacnej strane barikady - mnohokrat mam niekolko malych dielcich uloh ( ticketov ), ktore spolocne ( nevedomky ) opravim v ramci jedneho jedineho commitu/branchu. A potom 3 tickety odkazuju na jeden bundle zmien, kde nie je exaktne jasne na prvy pohlad, ktora uprava riesi ktory ticket. Dalsou otazkou ale je, nakolko je potrebne toto nejak extrahovat a pripravovat na striebornom podnose. Nepamatam sa, ze by som niekedy nutne po sebe cital diffy. Urcite nie pravidelne. A pokial som to potreboval, tak som si precital komentar a spravil adekvatny diff.
Nemel by byt zase tak velky problem na strane gitu udelat nejaky hook co by zapisoval do (napr.) bugzilly a pridavat tam nejaky odkaz na commit.ano, co jsem videl, tak se to tak bezne dela (priklad, sice to neni s bugzillou ale jirou, ale zas je tam jeste navic ukazka IMHO velmi dobreho postupu, a to nasledneho propojeni s kontinualni integraci, ci jak se to spravne cesky nazyva)
Líbil by se mi nějaký hodně hodně lehký issue tracker integrovaný do gitu. Váš komentářUrčitě nějaký bude. Jen je otázka, jestli bude v nějaké lepší fázi než proof of concept.