Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
úkoly
– a v ní by byly očíslované podsložky s jednotlivými úkoly a uvnitř nich soubory s popisem, stavem, komentáři a dalšími metadaty. Nad tím by byla nějaká nadstavba (klientský software), která by umožňovala úkoly (chyby/požadavky) zobrazovat, vyhledávat v nich, přidávat komentáře, měnit stavy atd.
Výhody:
Tiskni
Sdílej:
Trac?Mne takisto pride, ze sa objavuje koleso. Co uloha, to ticket v trac-u. V komentari sa da nalinkovat revizia, alebo branch, ktory to riesi. Problem skor vidim na opacnej strane barikady - mnohokrat mam niekolko malych dielcich uloh ( ticketov ), ktore spolocne ( nevedomky ) opravim v ramci jedneho jedineho commitu/branchu. A potom 3 tickety odkazuju na jeden bundle zmien, kde nie je exaktne jasne na prvy pohlad, ktora uprava riesi ktory ticket. Dalsou otazkou ale je, nakolko je potrebne toto nejak extrahovat a pripravovat na striebornom podnose. Nepamatam sa, ze by som niekedy nutne po sebe cital diffy. Urcite nie pravidelne. A pokial som to potreboval, tak som si precital komentar a spravil adekvatny diff.
Nemel by byt zase tak velky problem na strane gitu udelat nejaky hook co by zapisoval do (napr.) bugzilly a pridavat tam nejaky odkaz na commit.ano, co jsem videl, tak se to tak bezne dela (priklad, sice to neni s bugzillou ale jirou, ale zas je tam jeste navic ukazka IMHO velmi dobreho postupu, a to nasledneho propojeni s kontinualni integraci, ci jak se to spravne cesky nazyva)
Líbil by se mi nějaký hodně hodně lehký issue tracker integrovaný do gitu. Váš komentářUrčitě nějaký bude. Jen je otázka, jestli bude v nějaké lepší fázi než proof of concept.